Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 105 kilósan szobabiciklizés?

105 kilósan szobabiciklizés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 27 éves férfi vagyok, 105-107 kilóval (187 cm-hez). Szeretnék fogyni, de nagyon feszített a munkatempóm, így szobabiciklire gondoltam, meg súlyzós edzésekre, amiket otthon is tudok csinálni, és utána ugrani vissza a melóra. :-) 100kg-os teherbírású biciklit néztem, hát nem tudom, mennyire bízzak meg benne. Ez lenne az:

[link]


Szerintetek belefér, vagy nézzek másikat? Tippek esetleg?



2017. szept. 8. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen másikat! A max. 100 kg a felső határ, a helyedben nem kockáztatnék. Vegyél nagyobb teherbírásút, nincs nagy árkülönbség köztük.
2017. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elbírna de kitudja meddig, és azért a fogyás sem 1 hét alatt megy úgy hogy lemész 100 kiló alá.

Én minimum 110-120 kiló teherbírásút vennék inkább legyen több mint kevesebb, főleg ha tudsz szánni is rá. A súlyzós edzéseket azért nem javaslom még, mert az maximum erősítésnek jó, egyébként nem baj ha csinálod, csak önmagában a fogyáshoz nincs köze, inkább tekerj, meg ha van lehetőséged menj el egy jó hosszú tempósabb sétára (nem futás) az is sokat fog számítani. Ha súlyzót vennél éppen mert nincs otthon, akkor inkább javaslom a saját testsúlyos edzéseket súlyzózás helyett, ha erősíteni is akarsz. Még annyit hogy tekerés előtt melegíts be alaposan mert aztán megfogod érezni a hatását.

2017. szept. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. A kérdező majdnem 190 cm, férfi, tehát gondolom nem egy hájpacni a 105 kilójával. A biciklit kérdezte, nem sétálgatni akar. Kezdésnek jó, de ne vedd meg a 100 kg teherbírásút, menj biztosra, mert ha eltörik alattad, nem biztos, hogy elfogadják, hogy "anyaghibás" volt. :)
2017. szept. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A súlyzós edzésnek pedig van szerepe a fogyásban is, segít az izmok megtartásában, valamint az inzulinérzékenységet is javítja, ami kifejezetten előnyös fogyáskor.


A kérdésre: A helyedben nagyobb teherbírású bicajt vennék.

2017. szept. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyenlőre vettem súlyzókat, két 3 kilósat. Eddig is csináltam gyakorlatokat, de nem akartam rá befektetni, így csak 2 darab 2 literes üveggel emelgettem, ami vízzel volt töltve... :) Ha a 3 kg jó lesz, akkor megyek majd felfelé.


A bicajt egyenlőre hanyagolom, a súlyzós edzésekre helyezem most a hangsúlyt, ehhez még fogok minden nap sétálni egy jó 40 percet-egy órát, tempósan.


Ha nem lesz semmi eredménye, akkor változtatok, bár remélem azért lesz!

Engem elsősorban nem az összkép zavar, hanem a hasam pl, mivel tudom hogy a hasi zsírréteg a legrosszabb. Már érzem, hogy nyomja a gyomrom, kevesebbet is bírok enni, és a légzés is néha nehéz, szuszogok. Pedig tényleg nem is vagyok még olyan extrém. :) Mindegy is, a lényeg, hogy még addig akarom megfogni a dolgot, amíg nem késő, és kifogások nélkül változtatni, többet beletenni, mert a heti 2-3x edzés (40 perces, súlyzós, ezt csináltam a littyós üvegekkel) nem volt túl hatásos.


És igen, nem vagyok full hájas, de azért van rajtam felesleg, mint említettem főleg hason. Esetleg ha tippetek lenne, még mit próbálhatnék ki, ne tartsátok magatokban! :) És az eddig válaszokat is köszönöm.

2017. szept. 9. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezt a bringát hanyagolnám súlytól függetlenül, látszik rajta hogy egy kalap sz..r. Tipikusan az a szobakerékpár amit kipróbálsz párszor és elmegy a kedved és ott rohad meg a sarokban. Érdemes rászánni többet, egy jobb géppel élmény tekerni. Én heti 5x1 óra szobabiciklivel ledobtam egy harmincast.
2017. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, mennyi idő alatt sikerült a 30-as?
2017. szept. 10. 00:08
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hónap kb.
2017. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. szept. 11. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!