Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek ha 1600 kcal-t...

Szerintetek ha 1600 kcal-t eszem egy nap akkor miért érzem azt, hogy éhes vagyok? Koplalás nélkül szeretnék lefogyni.

Figyelt kérdés
Segítenétek összeállítani nekem egybegy hetes étrendet?
2018. máj. 17. 22:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 90 naposban 3 nap szénhidrát (az egyetlen nem esszenciális makrotápanyag), 1 nap fehérje (ami esszenciális, de csak arra alapozni egészségtelen). A testnek nem kell cukor, fehérje viszont állandóan (s kevés zsír is). Erről ennyit, a 90 napos sokkolóan egészségtelen és köze nincs a test igényeihez.


Nos. Kérdező, nem tudunk rólad semmit, sokan 2000 kcal mellett is éheznek, mindentől függetlenül.

1600 kcal nem sok étel, de sokunknak ez még megoldható jóllakottan. De nagyon nem mindegy, mit, mikor, mennyit eszünk. Illetve van, akinek az, de a többségnek nem.


Próbáld ki, téged mi laktat. Engem a fehérje, de a zsír is besegít neki, ez elég tipikus az embereknél. Van, akit laktat a gyors szénhidrát, ugyanúgy, minty a fehérje vagy a zsír. Van, akit nem vagy nem tartósan, de az összetett, lassú szénhidrátok igen (ez a tipikus). Engem semmilyen szénhidrát nem szokott laktatni s minden másból is sok kell, így én általában erősen szénhidrátszegényen eszem (nemcsak nem fér bele pl. zab, de a zöldség-gyümölcs is óvatosan kezelendő. imádom a zöldségeket, így azért marad belőlük, de nem olyan sok, mint régen, amikor zöldségételeken éltem), főleg, ha fogyni akarok. De a nagy étkezéseim miatt az étkezésszámot is le kell vinnem.

Másnak pedig teljesen más hozzáállás felel meg (pl. elég tipikus, hogy a sok zöldség segít fogyáskor, legalábbis szinte mindenki ezt írja). Erre nincs általános recept. Ki így, ki úgy tud jóllakottan, élvezetesen fogyni.

2018. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Emberek, mielőtt ekkora marhaságokat írtok, kérlek tájékozódjatok. Nem én vagyok az, aki az emberi szervezetről nem tud semmit. Hogy lehet olyat leírni, hogy szénhidrátra nincs szüksége a szervezetnek? Csak hogy tisztában legyen vele mindenki: az idegsejtek és a vörösvértestek csak és kizárólag glükózt képesek felvenni. Amihez többféleképpen hozzájuthatnak: glikogenolízis: az izom és a máj glikogénraktárának bontása. Glükoneogenezis: a máj aminosavakból szintetizál glükózt (bizony, azokból az aminosavakból, amik az izomzatot építik fel). A harmadik út az a szénhidrátok bevitele: a keményítő egy glükóz polimer, amit először a hasnyálmirigy alfa-amiláz enzime bont maltózra, majd azt a maltáz bontja le a vékonybélben glükózra.

Szóval ne akarja senki megmagyarázni, hogy szénhidrát nélkül lehet élni. :D Csak fehérjét eszel? Vess magadra, nem csak hogy egészségtelen ha napokig azt eszed, még koncentrálni se fogsz tudni, mert sokkal lassabban jut el az idegsejtekhez felhasználható formában.


Természetesen az ételek nem csak egyféle tápanyagból épülnek fel, ilyet szerintem nem is állított senki. A hangsúly az arányokon és főként az emészthetőségen van. Sokkal könnyebben emészthető egy fogás, ha nem mindenféle tápanyagból van benne nagy tartalommal, hanem mondjuk egyfajtából. Félsz, hogy a 90 napos miatt nem jut a szervezeted bizonyos esszenciális tápanyagokhoz? Találd fel magad, és egyél olyat, ami a 90 napos szabályainak megfelel, mégis fontos tápanyagokban gazdag, esszenciális zsírsavak, vitaminok stb. találhatóak meg benne.


Vagy ha mindenképpen sanyargatni szeretnéd magad, akkor számolgasd a kalóriácskáid, vond meg a szervezetedtől a glükózt, zabáld a fehérjét aminek köszönhetően töménytelen mennyiségű nitrogéntartalmú salakanyag lesz a szervezetedben, aztán élj boldogan abban a tudatban, hogy ez tök egészséges.


Nekem bevált a 90 napos, lefogytam, nem hízok vissza, plusz még olyan önkontrollra is szert tettem, aminek köszönhetően ha elfog a nasikedv, nem rohanom le a Lidlben a levelestészta sütipultot.


Lehet ócsárolni, lehet irigykedni, hogy neked nem megy, egyedül te változtathatsz rajta. Nem más tehet róla, hogy meghíztál és most nem tudsz lefogyni mert nem tudsz áldozatot hozni.


Fogyni nem lehet anélkül, hogy valamit ne vonnál meg a szervezetedtől. A stressz bármilyen formája (rengeteg sport például) okoz csak hormonális változást, aminek köszönhetően elkezdesz fogyni.


Egészségtudományi karon tanulok, a félévem eleje csak a gasztrointesztinális rendszerről szólt, úgyhogy jókat nevettem a butaságokon amiket egyesek írtak. :)


Összegezve: a 90 naposat én csak ajánlani tudom, tényleg nem egyszerű, oda kell figyelni, hogy mit eszel, de megvan az eredménye, segít rájönni arra, hogy nem az evés a legfontosabb dolog.

2018. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egészségtudományi karon tanulok, a félévem eleje csak a gasztrointesztinális rendszerről szólt, úgyhogy jókat nevettem a butaságokon amiket egyesek írtak.


Jó-jó,értjük mi,hogy nagy az arcod de attól még fals információkat terjesztesz :D

Én tényleg irigykedem rád,bárcsak én is ekkora önbizalommal lennék :)


Kérdező,már írtam egy mintanapot ,írok mégegyet ezt holnap eszem :

1.Alaszkai tőkehalfilé bundázva 320 g ,sült kelmbimbó 250 g


2. 3 db főttojás 186 g, zöld olivabogyó mag nélkül 200 g ,koktélparadicsom 100 g


3. félzsíros túró 250g + 1 doboz jogobella 0% 150 g



1558 kcal

124 g fehérje

85 g ch

73 g zsír


Most ki vagyok már fogyva a kajából,és csak hétfőn tudok vásárolni,azért ilyen ízlésficamos a menü :D

2018. máj. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha tisztázod, hogy miért fals (és az hitelesen meg is állja a helyét), akkor hiszek majd neked ;)

Nem az arcom nagy, csak a magyar közegben alapból jelenlévő kételkedést próbálom eloszlatni, tehát tudtodra adni, hogy bizony értek "valamicskét" az emberi testhez. ;) Mindig megpróbálkozom vele, pedig hiába, a magyar nép velejéig romlott vita terén :D

2018. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!