Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1-2 hónap koplalás is okoz kárt?

1-2 hónap koplalás is okoz kárt?

Figyelt kérdés
Tudom hogy tele van ezzel az oldal de nem találtam erre választ. Mennyi idő alatt lassul be az anyagcsere? Nagyon elmaradtam a fogyókúrámmal mert hülyén ettem és nem érdekelt de tényleg le akarok adni egy tizest szeptemberig. Vagyis olyan 9-10 kiló. Ezt olyan napi 5-600 kalóriával érném el vagy mondjuk 1000-1200 de akkor sok mozgással. És tényleg van túlsúlyom nem is olyan kevés. Tehát mondjuk olyan 1-1,5 hónap ilyen alacsony kalóriaszinten okozhatha az anyagcsere belassulását? Ha szeptembertől újra visszatérnék 1200-1300 kalóriára nem állna meg a fogyás vagy nem híznék vissza? Aki tapasztalatból ír annak nagyon megköszönöm. És úgy mindenki másnak is. Nem akarok tényleg sokáig így élni csak most hogy a sulira kicsit többet adjak le. Aki pedig le akar beszélni az csak az idejét pazarolja mert nem ettől fog függeni hogy végül csinálom e vagy sem.

2018. júl. 14. 07:16
1 2
 11/14 anonim válasza:
71%

Tavaly én is ezt csináltam, meg is lett az eredménye:

Izomból tartósan vesztettem, a zsírt azonnal visszahíztam, plusz ráhíztam. De tényleg azonnal. Két hétig nem ettem semmit, csak egy fél szendvicset kétnaponta (nem számoltam a kalóriáját, de 80-120 lehetett). Nagyon meglepődtem, hogy ez ténylegesen „működik”, sőt, naponta fél kilót is fogytam (!). Aztán szép lassan elkezdett hullani a hajam, gyakran ájultam el, és fél évig nem jött meg a menstruációm. No végülis mindegy, gondolom, nem ez érdekel, úgyhogy kifejtem az eredményt (,vagyis a jó nagy semmit). 56 kg-ról 49 kg-ra fogytam, bár a végén már nem mértem (a legutolsó mérésem volt 49 kg). Aztán gondoltam, hogy szépen, fokozatosan elkezdek visszatérni a megszokotthoz, kezdve napi egy egész szendviccsel és legalább egy gyümölccsel. Három nap telt el azóta, amióta abbahagytam, amikor lemértem magam először; 52 kg. Gondoltam, hogy na hát ezt jól megcsináltam, egy hét (+az a három nap) múlva 57 lettem, pedig csökkentettem az adagon. Érdekes, mi? Pedig még csak nem is nassoltam, és 400 kcal-nál nem ettem többet (mértem, és általában még 400 alá is esett). A magasságomhoz képest egyébként ez egész jól elterült, nem volt annyira vészes. De már fél perc lépcsőzéstől is kifulladtam, nem feleltem meg semmilyen elvárásnak testnevelés órán, nekem volt a legmagasabb zsírtartalmam az egész évfolyamon, pedig 3 osztályunk volt, velünk együtt. (Onnan tudom, mert egy időben, egyszerre mérték nekünk.)

Szóval nem éri meg, inkább sokkal intenzívebben eddz ebben a hónapban akkor. Egyébként én is inkább edzeni kezdtem most, és egészségén étkezem. Már egy hét után látszik az eredménye, és sokkal pozitívabb, mint a koplalásé. Nem lebeszéllek, hiszen engem sem sikerült volna, tudom, milyen ez. Én nem bántam meg, hogy megcsináltam; tapasztalat nélkül nem hittem volna el soha senkinek, hogy ilyen gyorsan vissza lehet ezt hízni.

Ha még mindig szeretnéd kipróbálni, akkor azt javaslom, ne nagy tervekben gondolkodj (látod, én is milyen gyorsan lefogytam, a nyárból meg még sok idő van). Gondolj rá teszt jelleggel, először próbálj ki egy hetet vagy pár napot, és miután letelt, egyél. Vagy hasonló; te szabd meg a határokat. Lehet, hogy neked sokkal jobban reagál majd a szervezeted. De amúgy amit írtál (500-600, 1000-1200 kcal) az egyáltalán nem koplalás, én átlagosan 1000 kcalt eszem például. Egy lazább napon (ha nincs időm enni, vagy nagyon sokat mozgok, sokat alszom, vagy szimplán nagyon meleg van, úgyhogy inkább inni van kedvem) 500-at eszem.

2018. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igazából ez egy ördögi kör, amiből nem tudsz normálisan kikerülni

Nálam jelenleg tart ez a folyamat

Már márciusban kezdőfélben volt, viszont nem nyilvánítottam neki nagy jelentőséget, ahogy most sem

Napi 1 kilók mennek le, 500 a kalóriakeretem (sosem érem el, a tegnapi is 436 volt, ma meg 339)

Megvan a motivációm is hozzá, viszont egy kicsit azért félek, hogy nem tudok majd ebből kijönni, leállni ezzel

Sokkal nagyobb lett az akaraterőm, ezért tudok megmaradni ennyi kalória mellett, meg igazából nem is nagyon kívánom az ételeket, nincs nagyon étvágyam se

Sokkal jobb érzés számomra, mikor inkább korog a hasam, mint hogy tele lenne

Sokkal könnyebbnek és felszabadultabbnak érzem magam

Zsírszegény túróm, kalóriacsökkentett joghurton, tonhalon, abonetten, zöldségen és gyümölcsön élek kb. Ma pl egy 80 grammos nektarint és egy szintén 80 grammos banán volt a gyümölcstálam ebédre, a túrót pedig egy ici-picit megsóz és kész, 100 gramm nádudvari 110kcal

Napi 1 liter zöldtea, plusz min 1 liter sima víz (egyébként ma 4 liternél tartok összesen lol)

Van egy 1000 kalóriás edzésem is amit régebben használtam, mikor még volt kedvem bűnözni is

Lementem 49 kilóra, akkor úgy voltam, hogy oké, mostmár elég, 5 nap alatt híztam 3 kilót 1200-300 kalória mellett

Ezutáni héten határozódtam el, meglett a megfelelő akaraterőm ehhez az egészhez, mivel nem szeretnék megint hizni (egyébként nem is látszott meg rajtam, de engem fejben akkor is zavart) és emiatt félék egy kicsit

Bocsánat, hogy így rádzudítottam mindent, de ez az igazság, így talán belátod, hogy tényleg nem érdemes elkezdeni, írja ezt neked egy az anorexia felé jó úton haladó lány, tehát fogadd meg a tanácsom, ne kezd el, légyszives!

Ha tehettem volna el se kezdtem volna ezt az egészet, de mára már nem tudok ebből az egészből kiszakadni

Remélem rendesen elvettem ettől az egésztől a kedved

2018. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok és elfelejtettem írni, hogy már másnapra nekem be is lassúlt az anyagcserém
2018. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző vagyok és csak most jöttem rá, hogy elfelejtettem leírni, tegnap abból a 436-ból 256-ot ledolgoztam 339-ből pedig 116-ot, tehát ez inkább 180 és 223 kalória 2 napra
2018. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!