Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam több oldalon is és 1650 kalória kell nekem stagnáláshoz. Majdnem két hónapja 1200-1300 kalóriát eszem naponta és biztosan jól számoltam ki. Mégsem fogytam. Miért van ez?

2018. okt. 16. 15:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Merleget tenyleg ne nezd , izom nehezebb mint a zsir.

csinos izmosabb csaj nehezebb mint egy plottyedt hájas.

2018. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámolni a kalóriaigényt, csak kitapasztalni. Ha nem fogysz 1200-1300 kcallal, akkor nem igényel többet a szervezeted. Hogy azért-e, mert alapból lassú az anyagcseréd vagy azért, mert belassult, nem tudhatom.

Vagy lehet, hogy fogysz, csak nagyon lassan és a mérleg pontatlansága és a testsúly ingadozása még 2 hónap alatt is stagnálást hozott össze, de ehhez tényleg lassú fogyás kell, normálisan már látszania kéne.


1650 kcal elég kevés. Ha ennyi kell neked stagnáláshoz, akkor bizonyára viszonylag vékony és inaktív vagy s nem tudom, mit tud ilyenkor tenni a szervezeted, hogy ne fogyj, de azt lehet, hogy megteszi... Magyarán lehet, hogy nincs miből fogynod.


Ha biztos vagy benne, hogy kicsi a kalóriaigényed, hagyhatod ezt a szolid kalóriabevitelt, kis mozgással s légy türelmes, mást nem tudok mondani. Több evés, több mozgás még szimpatikusabban hangzik, akkor igazán rendesen kell pörögnie az anyagcserádnek, már az egyéni lehetőségeiden belül, hisz van, akinek sosem lesz gyors.

2018. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!