Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyok-e, ha a napi bevitt...

Fogyok-e, ha a napi bevitt fehérjemennyiségem miatt több kalóriát fogyasztok el, mint amennyit kellene? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el fogyózni a kalóriaszámlálás segítségével.

A napi bevihető kalóriamennyiségem a kalóriabázis számítása alapján 1725 kcal alapesetben.


A kérdésem az lenne, hogy ha ezt úgy haladom meg, hogy a napi zsír- és szénhidrátbevitelem ideális, de a fehérje bevitelem jóval magasabb mint kellene, az akadályozza-e a fogyást?


Pl.: napi 58 g zsírt, 216 g szénhidrátot fogyaszthatok el maximum, és minimum 86 g fehérjét kell megennem (a kalóriabázis adatai szerint.) Ha 58 g zsírt, 169 g szénhidrátot és 148 g fehérjét eszem (ahogy azt tettem tegnap), ami összesen 2175 kcal, az baj-e?



2019. máj. 5. 12:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem is olyan sok a fehérje. Csak azt nem értem, miért akarsz fogyni?
2019. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Több okból. A fő ok, hogy augusztus elején lesz az esküvőm, addigra formába szeretnék jönni, mert most nem fér bele a hasam az öltönyömbe.


Másrészt, mióta leszoktam a cigiről másfél éve, azóta rászoktam a főzésre, meg az evésre, úgyhogy egy szép pocakot sikerült magamnak összeennem. Ezt szeretném eltüntetni, amennyire csak lehet, illetve le akarom szoktatni magam az esti nassolásokról, annak ellenére, hogy nagyon ütős sajtszószt tudok csinálni.

2019. máj. 6. 23:52
 13/13 anonim ***** válasza:
A sajttal nincsen semmi baj:) Szénhidràt le, zsír+ fehérje fel, és simàn lehet fogyni.
2019. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!