Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súllyal guggolás csak 15kgval...

Súllyal guggolás csak 15kgval megy eddig az nembaj?

Figyelt kérdés
Mivel 2kezes súlyzóm van és külön külön 10 kilósak rápakoltam még 5kg-t mivel már csak annyi fért rá.. de azt hiszem ez nem is baj mivel így alig megy a guggolás azaz csak 40 de pihenővel, ahhoz hogy kerekebb, feszesebb formásabb fenekem legyen mennyit kéne guggolnom? jelenleg csak 15kilóval? idővel növelném persze a súlyt de ameddig nem tudok többel addig csak 15kgval, ja nem tudom számít e sok helyen írták h súly nélkül a guggolás nem sokat ér de a 40et kipótoltam 100ra de súly nélkül, és szerintetek 1 hónap alatt azért lehet valami változás? tudom ez rohadt kevés idő csak kérdezem :) emellett tudom sokan utáljátok de Rubint Réka 20perces fenék edzését csinálom

2019. júl. 25. 13:26
 1/10 SZücsöm ***** válasza:
100%

Először is a legfontosabb az étkezés. Izom nem fog nőni fehérjeszintézis nélkül zsír nem fog "égni" ketózis nélkül. A célodnak megfelelő étrend az első lépés.


A második a helyes edzés. Izomépítésnél az edzés szempontjából a progressive overload a lényeg. Konyha nyelven a súlyzós gyakorlatokat úgy kéne csinálnod hogy annyi súllyal hogy legtöbb esetben 8-10 vagy 6-10 vagy 10-15 ismétlést tudjál csinálni az adott súllyal. (Én személy szerint a guggolásra olyan 6-10 et mondanék pl azaz 4x 6-10) Tehát ha olyan súllyal edzel amivel simán csinálsz akár 20 ismétlést is az nem megfelelő izomépítéshez.


Továbbá még annyit hogy ne csak fenékre edz attól függetlenül hogy arra koncentrálsz mert ha a többi izmodat nem mozgatod/edzed meg normálisan az vagy hátráltatni vagy teljesen ellehetetleníteni fogja a kívánt izom fejlődését.

2019. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kerek segghez nagy súlyos guggolás kell. Ha neked a 15kg nagy súly akkor az elég. De növelni kellene idővel a súlyt. Rubint Réka tornái szánalmasok.
2019. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudnátok ajánlani valami fehérjeport? ami nincs 5-6 ezernél több? És 15kilós súly JELENLEG jó akkor? mikor kéne emelnem rajta?
2019. júl. 25. 14:41
 4/10 SZücsöm ***** válasza:
100%

Kérdező a privátodra a válasz ( ez a .. felhasználó név nem éppen bizalom gerjesztő (azaz troll gyanús))


Neked kell érezned. Ha több mint 15 ismétlést tudsz csinálni akkor már nem a legmegfelelőbb az izomnöveléshez a semminél viszont jobb. A formálás viszont jó esetben két dolgot jelenthet. Fogyás zsírból vagy izomépítés. Ez meg már inkább étrend kérdése.

2019. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Régen csináltam a fiókot :) Nem tudtam hirtelen mit kéne kitalálnom és ez lett :D és köszi a választ!! valószínűleg bekéne szereznem egy súlyzórudat ami körülbelül 8-10kg-s és akkor lenne összesen 28-30kg súlyom amivel guggolhatnék, valószínűleg az már elég erős lenne NEKEM :D viszont fehérjét is keresnem kéne valahol ami nem túlságosan drága
2019. júl. 25. 14:51
 6/10 SZücsöm ***** válasza:
100%

A 2m es rúd jó ötlet csak ahhoz már állvány is kéne (főleg a gugoláshoz). Én pl otthon edzek decathlonos termékekkel. Volt vagy 200-250e forint míg a jelenlegi (fél évi) szintemhez megfelelően bevásároltam + elfoglal egy kis helyet de ez a legolcsóbb/kényelmesebb megoldás ha valaki hosszú távon és komolyan gondolja.


Fehérjéből meg én ennél ( [link] ) költséghatékonyabbat (úgy hogy még minőségben is remekel a független labor vizsgálat szerint) még nem találtam.


Labor vizsgálatok: [link]


De megjegyzem hogy a fehérje por csak kiegészítő. 1 adagban 20-21g protein van és pl egy 60 kg-s embernek kb 90-120g proteint kéne bevinnie egy megfelelő izomépítés során. Szálkásításnál pedig még többet az izom megtartása végett. Szal megint csak azt mondhatom az étrend a legfontosabb.

2019. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Feherje: nutriversum

Annyival guggolj, amivel meg tudsz csinalni szabalyosan legalabb 8 ismetlest. Ha annal tobb megy, emelni kell a sulyokon.

1 honap alatt ne varj csodat, arra varni kell tobb idot (honapok, evek, evszazadok).


Rubint rekat es tarsait meg hagyd a francba, csak a ket agysejtu szerencsetlenek hisznek ezekben.

2019. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Iso Whey Zero nagyon jó fehérje.
2019. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SZücsöm ***** válasza:
58%

Utána néztem ennek a nutriversum-os fehérjének Röviden: szar. Drága is, nagy kiszerelés sincs és a konkrét fehérje tartalma is kevesebb mint a myprotein-esé 100g-ban 7g al kisebb a fehérje tartalma.

Az ismétlésre meg inkább 6-10 et mondanék.


Iso Whey Zero jónak jó fehérje de mivel 1. scitec 2. izolátum ezért feleslegesen drága fehérje. Ha nem vagy valami mániákus akkor pont nem éri meg + "10e" forintot fizetni + pár gramm fehérjéért és - pár gramm cukorért/zsírért. Nem ettől a pár kalóriától lesz jobb/rosszabb az ember étrendje. Persze ha valaki nem tud mit kezdeni a pénzével annyi van akkor mehet az izolátum de én akkor is a myproteinest venném mert van 5 kg-s kidzereléd és mert olcsóbb jóval mint a scitec és mivel 2. helyen van a labdoor bevizsgálásánál az izolátumuk.

2019. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát, és nincs pénzem 10ezer forintos fehérjére : )
2019. júl. 25. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!