Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért érzem úgy, hogy a...

Miért érzem úgy, hogy a guggolástól egyre lassabb leszek?

Figyelt kérdés
Mellette futok, de egyre kevésbé vagyok robbanékony. Pár hónapja abbahagytam és azóta újra visszajött a sebességem. Hogyan edzek, hogy a futósebességemet fejlesszem? Milyen gyakorlatok vannak rá?
2019. aug. 3. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Bolgár egylábas guggolás, tempó guggolás, kitörés.

Amúgy rosszul érzed mert nem rontja a robbanékonyságot a guggolás, máskülönben nem csinálná minden rövidtávfutó, súlyemelő, velodrome bringás, rögbis és harcművész, köztük én is.

2019. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha robbanékonyságot akarnék fejleszteni inkább squat jumpot csinálnék. Plusz szántolás.


A mezei guggolás inkább egy általános erőgyakorlat.

2019. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami még jó lehet az a gyors guggolás, olyan súllyal amivel meg tudsz csinálni 10et, de csak 3-5 ismétlést csinálsz. Viszont az ismétlések koncentrikus szakaszában (guggolásból felállás) a lehető leggyorsabb kell hogy legyen, mintha fel akarnál ugrani maximális sebességgel, de persze a talpad egyik része se hagyja el a talajt.


Ebből ilyen 5-6 széria, ha csak ezt nyomod edzésen akkor akár 10 szériáig is felmehetsz.

2019. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem,koszi szepen a valaszokat!
2019. aug. 3. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a kondi márcsak ilyen. Jó kötött leszel tőle.
2019. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülye ötlet, de én akkor szoktam így érezni, ha elhanyagolom a nyújtást.
2019. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk sose nyujtok utana :D Lehet az utolsonak lesz igaza.
2019. aug. 3. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!