Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el edzeni?

Hogyan kezdjek el edzeni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és szeretnék elkezdeni edzeni, de nem tudom, hogy hogyan kezdjek bele. Nagyon magas és vekony vagyok. Neten utána olvasgattak, de nem vagyok még felnőtt és nem tudom, hogy nekem is ugyan azokat kellene szednem, ugyan úgy kellene e csinálni a dolgokat. Elsőnek még az átmozgató edzésnél tartok, ami elvileg 3-4 hónapig kell is javasolt szedni multivitamint, tömegnövelőt, ízületvédőt(a hátam nagyon recseg, ropog, úgyhogy ez valószínűleg jól jönne) valamint táplálkozás terén sem tudom, hogy hogyan kellene elindulnom.

2019. aug. 8. 22:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy még ilyen fiatalon nem kellene ilyen komolyan vennem?
2019. aug. 8. 22:52
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy fiatal, a te korodban én már 3éve edzettem.
2019. aug. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Lemesz es rancigalod, emelgeted a sulyt ennyi
2019. aug. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1.Jól összeállított edzésterv ami rád van szabva.

2.Minőségi táplálkozás.

3.Önálló és kritikus gondolkodás.


A testépítés nem csak sport, de komoly üzlet is, ahol a táplálékkiegészítő gyártók propagandájától könnyű elkábulni.


Tömegnövelő minek?Egyél rendesen.


Multivitamin és izületvédő oké, de azt is ésszel.Ha a hátad recseg-ropog akkor pedig érdemes előbb egy szakorvos véleményét kikérni, hogy edzhetsz-e egyáltalán.


Tanuld meg a helyes gyakorlatvégrehajtásokat könnyű súllyal, vagy csak simán rúddal, így kialakul az ágy-izom kapcsolat, hogy később helyesen tudd végezni az edzéseket sérülés és értelmetlen, a célodat nem támogató mozdulatok, fél ismétlések nélkül.


Tanulmányozd az egyes gyakorlatokat külön-külön, hogy mire kell figyelni a végrehajtás közben.Vizsgáld az azokkal mozgatható izmokat és izomcsoportokat, hogy mi mennyire terhelhető, mennyire sérülékeny.Például a vállra érdemes odafigyelni, könnyen sérül, de bármely más részedet könnyen meghúzhadot ha pl elránt a nagy súly, tehát fontos a biztonság.


Fektess hangsúlyt a pihenésre és regenerálódásra.


És ésszel csinálj mindent.Fiatal vagy, ilyenkor még az ember hajlamos meggondolatlanságra az eszetlen egoizmusa miatt.Így vannak olyan huszonévesek akik tönkrement testtel élik le a hátralévő életüket.


A szteroidokat meg ha eszedbe is jutottak, felejts el.

2019. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Profi karriert akarsz csinálni testépítésből? Ha nem, akkor hagyd a bánatba a mindenféle készítményeket, azok olyan embereknek valók, akik tényleg nagyon komolyan tolják. Átlagembernek elég, ha odafigyel az étkezésére, megfelelő tápanyagokat visz be megfelelő mennyiségben.


Egyébként kb minden teremben van személyi edző, aki készséggel segít összeállítani neked edzéseket, az igényeidhez és a képességeidhez szabva, nem mellesleg tisztázódhat, hogy hogyan kell HELYESEN végrehajtani a gyakorlatokat.

2019. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz először utána, hogy milyen a te testalkatod. Rengeteg írás van erről. Saját magadról is tudnod kell, hogy milyen az anyagcseréd. Suliba jársz még, én pl. tudtam, hogy egy nap megeszek két szendvicset és elég, mindig volt rajtam 5-6 kiló plusz, ugyanakkor osztálytársam minden szünetben evett, de mint a Nógrádi ropi olyan volt.

Ezt csak azért mondom, mert ez a sportág 50%-ban múlik a kaján és mondjuk (max) 30%-ban az edzésmunkán. 16 évesen pont a legjobb korban vagy szerintem, hogy elkezdd.

A lényeg, hogy kezdj el úgy enni, hogy figyelsz a megfelelő tápanyagbevitelre (ne kezdd el számolni a kalóriákat, még felesleges), egyél naponta legalább 4-szer és ne ilyen szir-szar hot-dogokat. Igyál legalább 3 liter folyadékot (és ne Colát meg gyümölcslevet) és kezdd el mérni a súlyod. Ha szépen megy felfelé, akkor jól csinálod.

Táplálékkiegészítőket még hagyd a p.csába, főleg a tömegnövelőt, én azt mondom, hogy amire tulajdonképpen szükséged lehet az egy jó multivitamin. A pénzt inkább költsd normális kajára.

Az edzésmunkád pedig alapgyakorlatokból álljon és mindig olyan súlyt válassz, amivel legalább 8-10 ismétlést végre tudsz hajtani SZABÁLYOSAN. Nézz videókat és figyeld a teremben a srácokat. Ne feltétlenül azt, aki a legnagyobb, hanem aki mellett mondjuk személyi edző van, vagy látod, hogy nem a telefonnyomkodásból áll az edzése. Így rögzül a gyakorlat és később tudsz nagyobb súlyokra váltani.

Ja és tűzz ki valami célt: mondjuk a következő fél évben fel akarsz szedni 6 kilót, vagy heti háromszor le akarsz járni terembe...stb.

2019. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!