Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit kéne tennem, milyen...

Mit kéne tennem, milyen edzéstervet kéne követnem?

Figyelt kérdés

Régebben már edzettem, viszont abbahagytam. Most újból belefogtam az edzésbe, tegnapelőtt már volt is egy edzésem.


Most így néz ki az edzéstervem:


A nap:


Mellről nyomás 5x5

Felhúzás 1x5

Húzódzkodás 5x10

Bicepsz állva francia rúddal 3x8

Has (lábemelés 2x10, hasprés 2x10, plank 2x45mp)


Ezek pedig ilyen kiegészítő gyakorlatok amiket szuperszettben végzek a többivel:


Oldalemelés 2x10

Fordított bicepsz 2x10

Csuklófeszítés állva 2x10

Archoz húzás 2x10


B nap:


Guggolás 5x5

Fekvenyomás 5x5

Evezés 5x5

Tricepsznyújtás fej mögött 3x8

Vádli 3x8


B napnál is vannak kiegészítő gyakorlatok, ezeket is szuperszettben végzem a többi gyakorlattal:


Merevlábas felhúzás 2x8

Vállvonogatás 2x8

Előreemelés fej fölé (fűrészizomra) 2x10


A felosztás ilyen:

A-pihi-B-pihi-A-pihi-B-pihi-A-pihi-B-pihi-A-….



Már feljebb említettem, volt már egy edzésem, tegnapelőtt megcsináltam az A napot.

Másnapra a hátamban, a bicepszemben, vállamban és a hasamban is erős izomláz lett, ez részben az én hibám is, mivel nem nyújtottam le és sok kihagyás után egyből magamhoz képest nagy súlyokkal erőlködtem.


Elvileg ma is kellett volna edzenem, bemelegítettem és nekikezdtem, de a guggolás 2. sorozata után abba is hagytam az egészet (könnyen megtudtam csinálni, mivel otthon edzek), egyszerűen kiégtem, nekiálltam guggolni és valahogy nem éreztem kényelmesnek, ezen kívül minden ismétlésnél éreztem az izomlázat, főleg a hasamban, plusz még volt vagy 40 fok. Ezután belegondoltam hogy ha még meg is csinálom kínkeservesen a guggolást akkor is ott van még egy fekvenyomás, egy evezés meg még egy csomó minden, így feladtam és végeztem az edzéssel.

Pedig még nem is használok olyan igen nagy súlyokat.


Mit kéne tennem, váltsak edzéstervet vagy jó az ami most van? Esetleg velem van a baj, elvagyok kényelmesedve és nem bírom az edzést?


Köszönöm a válaszokat.



2019. aug. 9. 18:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyi lemaradt, hogy 18/F, 188cm, 78kg. Most kalória deficitben vagyok (2000 kcal) és 75kg cél, amint elértem elkezdek tömegelni.
2019. aug. 9. 18:14
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy edzestervet ugy kene osszerakni, hogy a sajat korlataidnak es igenyeidnek megfeleloen osztod el a terhelest az edzesnapok, es egy edzesnapon a gyakorlatok kozott.

Nincs az az isten, hogy guggolas utan normalisan fekvenyomj. Hiaba mas izomcsoport, az egyik kivesz beloled annyit hogy nem megy egyutt.

Guggolas szuperszettben merev labu felhuzassal sem jo. A merevlabu felhuzas egy hasonloan intenziv, bagy sulyos gyakorlat mint a guggolas.

Guggolas es felhuzas utan az evezes is necces, faradt combhajlitoval meg derekkal nem lehet normalisan evezni.


Szedd szet a harom alapgyakorlatot kulon napra, es valogass mellejuk ugy, hogy ne legyen terhelesbeli atfedes.

A nap: fekvenyomas, evezes, merev labu felhuzas, fej fole nyomas.

B nap: guggolas, mellrol nyomas, lehuzas v. huzodzkodas, egykezes fekvenyomas.

C nap: felhuzas, elol guggolas vagy zartlabas guggolas, ferde nyomas.

Mehet meg 3-3 sor karra, minden nap.

2019. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már mi az istenért ne lehetne guggolás után fekvenyomni? :D Valamit nagyon elcseszel ha te nem tudsz guggolás után fekvenyomni, piramisba kell csinálni az 5x5-öt és teljesen jó.
2019. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként így tényleg nem a legjobb a felosztás, inkább próbáld ki a madcow 5x5-öt, 12hétig, nézz utánna.


Itt kibírod számolni hány kilóval csináld: [link]

2019. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Jó lenne tudni milyen szinten állsz az egyismétléseseid alapján. Heti 2x húzni, guggolás után fekvenyomni, összetett gyakorlatokat szuperszettben végezni középhaladó szint után már nem jó ötlet.
2019. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#5, a tegnapelőtti edzésen ezekkel a súlyokkal dolgoztam:


Mellről nyomás - 45kg - 4 ismétlés

Felhúzás - 100kg - 5 ismétlés

Húzódzkodás - 0kg - 4 ismétlés


A mai guggolást 80kg-mal csináltam, azzal is ugye 5 ismétlést, a fekvenyomást és evezést pedig olyan 60-65 kg-mal akartam csinálni, szintúgy 5 ismétlést, valószínűleg ment is volna.

Most ezen szinten állok.


Régebben, mielőtt abbahagytam (kb. 1 éve) akkor ilyen volt:


Guggolás - 105kg

Felhúzás - 130kg

Mellről nyomás 47,5kg

Evezés 67,5kg

Fekvenyomás 77,5kg


5 ismétlés mindegyikből.

2019. aug. 9. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!