Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ektomorfként hiába szedek...

Ektomorfként hiába szedek tömegnövelőt (55 kg,180 cm). Sosem leszek izmos?

Figyelt kérdés

2019. aug. 23. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem a tömegnövelőtől leszel izmos.


Számold ki a kalória szükségleted, majd figyelj arra hogy egyél annál többet megfelelő fehérje/zsír/szénhidrát arányban és nőni fogsz.


Lehet agyon tömegnövelőzöd magad, de még mindig kalória deficitben vagy ...

2019. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tudok segíteni. 185cm 55kg-ról kezdtem most vagyok 74kg.


A gond az étkezéssel lesz valószínűleg, nekem kb. 1 évbe telt, míg rászoktam a mostanira, illetve mindent kisilabizáltam, mit s hogyan.


Ilyen adatokkal nagyon nehéz lesz, rengeteg kitartást igényel, és években kell gondolkodni, hogy valahogy kinézz. Óriási türelem kell hozzá


Többet itt nem írok, mert mindenhol trollkodás van, de privátban tudok segíteni, mert az ektomorf/hardgainer sorstársaknak szívesen adok tanácsokat, mert kevesen értik meg őket igazán.


üdv.

2019. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Hagyd a tömegnövelőt a fenébe, a legtöbb csak cukrozott tejsavó durva túlzással (de lehet nem is annyira durva).

Ahogy az #1 írja, kalóriabevitelt kell drasztikusan növelni. 180cm mellé 55kg az extrém ektomorf alkat. Tudom hogy egészségtelen, de ami ilyenkor a legeffektívebb az a gyorskaja. Meki, bk., dupla menü nagy krumplival, pizza, megfejelve csokival, sütivel, stb. Életvitel szerűen semmiképpen nem javallott a fogyasztásuk, de addig amíg a tested elkezd erősödni, be nem indulnak azok a hormonális folyamatok amik az izomtömeg növelés szempontjából előnyösek, érdemes lehet beiktatni napi 1-2 gyors kaját masszív desszerttel. Onnantól kezdve hogy megvan az első 8-10kg+ és többet tudsz enni, mehet a kalória komplex szénhidrátból, zsírból (rizs, zab, durum tészta, olajos magvak, hús hússal).

2019. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

A gyorskaja se használ szinte semmit. Én is extrém ektomorf vagyok, iszonyú kalória-mennyiségeket betolok, és egy dekát nem hízok tőle. Igaz ugyan, nekem nagyon súlyos IBS is van mellé, de ha beszedem a hasfogót, akkor se nagyon gyarapodok tőle.

Hardgainernek lenni a legrosszabb.

2019. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon sokan vannak akik azt mondják hogy ők rendeteget esznek és elképesztő hogy nem híznak.


150cm alacsony vékony barátnőm van. Ő is az első együtt étkező randinknál elmondta, hogy ő rengeteget eszik és hogy elképesztően gyorsan stb... mint egy malac.


Én kicsivel több mint 2x annyi kg vagyok mint ő. Amíg ő meg evett 1 gyrost és megettem 2-t és elmentem WCre kezet mosni.


(Akár 4 gyroszt is betudtam volna falni)


Mint kiderült nem szokott sokat enni, csak ő képzelte hogy sokat eszik, mert nem volt referenciája.


A Hard Gainereknek is csak számolni kell a kalóriákat és meglesznek. Ilyen egyszerű ... nem addig enni míg nem érzik teltnek magukat és nem gondolják azt hogy "Na most sokat ettem".


Számolni kell ... Ha meg van kalória többlet nőni fogsz ... ilyen egyszerű...

2019. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na jó, csak ha többet eszel, mint amennyi beléd fér, jó kis gyomorrontást kapsz, hasmenéssel, rókamókával...azaz ugyanúgy nem hasznosul a tápanyag, mintha meg se ennéd.
2019. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Az elsők akik azt írják, hogy nem kell tápkieg azok idióták. Pont, hogy az ilyen vékonyaknak jó. Az, hogy készet veszel drágán, vagy zabpehelylisztet+proteint és te kevered az tök mindegy most. Nem ez a kérdés.


Egy ekto nem tud enni, azt mondja sokat eszik de nem, csak azt hiszi, hogy sok, amúgy annyit eszik mint egy veréb. Ilyenkor jön jól a turmix. Meginni sokkal könnyebb, napi 1-2 shake és bent is van +6-8-1000 kcal. Egyből más lesz a képlet...

2019. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En reszben azert mondtam a gyorskajat, mert kitagul tole a gyomor es lassul az anyagcsere. De azt hiszem ezt le is irtam. Turmixtol nem fog tudni tobbet enni, es az egyszeru szenhidrat porgeti tovabb az anyagcseret, azaz adsz a tudod minek vele egy pofont. De persze, idiotak vagyunk, akkor igyatok dragan azt a vackot, de ha 3 ev mulva sem hizol semmit, ne csodalkozz.
2019. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást nem mondtam, hogy nem kell a tömegnövelő, csak leírtam mért nem nő annak ellenére, hogy használja.
2019. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Okosakat írtál, ja nem.


Minek kell butaságokat írni? Fogalmad sincs a témáról de beleugatsz...

2019. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!