Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rossz kaja vs egészséges?

Rossz kaja vs egészséges?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdtem normális testépítő kajákat enni.

Rendesen kiszámolva testsúlyomhoz mit mikor mennyit stb.

De pl megeszem reggelire a zab+fehérjeturmix vagy palacsinta+gyümölcs esetleg tojásrántotta kombómat és olyan mintha kiakarnám hányni...egyszerűen nem esik jók nem "tölt be".

Ez néha előfordul napközbeni étkezéskor.Pedig változatosan készítem el.Nem csak "csirke rizs" megy állandóan.


Mégis sokkal jobban esne reggelre egy sima palizeres kifli vagy péksüti...vagy kenyér és sima szalonna...


Másnál is van így ?!


2019. szept. 5. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Detto. Es emiatt mindig kevesebbet is tudok enni.
2019. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En pl. kiiktattam az etrendembol a zabot, nagy resze rost, ami nyilvan jar bizonyos elonyokkel, de ha normalis az anyagcsered teljesen folosleges. Valoban nem tolt be ahogyan fogalmaztal, nem telit el, ize is vacak, tapanyagtartalma minimalis. Tojast is meg lehet unni, feherjetol is elofordul hogy undorodik az ember.

Ha nem versenydietaban vagy siman belefer heti 2-3 pekkaja vagy nem kifejezetten testepito tiszta foetel.

2019. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor te sem vagy nagy kajás, ahogy én sem. Tapasztalatból mondom, hogy ne egyél olyat, ami nem esik jól. Persze a makrókat figyeld, az lényeges, de ne sarkíts ennyire. Sokféle kajából lehet kinyerni a megfelelő makró mennyiséget. Egyél változatosan, mert ezt sokáig nem fogod bírni, gyakorlatilag most sem bírod már.

Okés, így pöccre nem lehet tartani a ch-t és a zsírt, de ha több jön fel, majd diétázol egy kicsit.

Másik tipp, hogy ne draztikusan változtass az étrenden, hanem fokozatosan, időben elnyújtva szoktasd át magad a testépítő kajára

2019. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Főételekkel nincs baj.Leginkább a reggeli ami problémát okoz.Most csak pár variánst írtam le de egyébként rengeteg minden próbáltam az elmúlt 1 hónapban.

De való igaz hogy 4-5 év össze-vissza kajálást.Illetve előtte a tipikus magyar étkezési szokásokat nem bírom elnyomni 1 hónap alatt.

Köszi a tanácsokat.

2019. szept. 5. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ~1 ev volt mire atalltam. Eloszor elhagytam a cukrot 3 honapig, majd a feher lisztet szinten 3 honapig, majd tobb hus, kevesebb fuszer, tobb zoldseg, inni csak vizet az elejetol. A szervezet nem egy gep hogy benyomsz rajta egy gombot es mashogy mukodik. Mindenhez ido kell. Es drasztikus, hirtelen valtas ne legyen.
2019. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért esik jobban a parizeres kifli vagy a péksüti, mert gyorsan felszívódó szénhidrát van benne, megtolja a vércukorszintedet és ettől jól érzed magad (evolúciósan az ilyesmi előny volt). A gond az, hogy ez a hatás a testépítéstől függetlenül egészségtelen (hosszú távon növeli az inzulinrezisztencia kialakulásának valószínűségét). De egyik napról a másikra nem fogsz tudni átállni, mert a hormonrendszerednek is át kell alakulnia.


Én azt próbálnám meg a helyedben, hogy átmenetileg fél adagot ennék mindkét fajta reggeliből: fél péksüti, fél adag zab (vagy amit akarsz). Aztán csak negyed péksüti, aztán nyolcad, aztán megpróbálod teljesen elhagyni, vagy ahogy jónak látod. Így van ideje alkalmazkodni a hormonrendszerednek.

2019. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!