Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepszre sok lenne az alábbi...

Bicepszre sok lenne az alábbi edzésterv vagy még belefér?

Figyelt kérdés

1.Álló bicepsz egyenes rúddal

2.Bicepsz kézisúlyzóval váltott karral és csuklóbeforgatással

3.Scott-pados bicepsz gépen

4.Kalapács bicepsz kézisúlyzóval

5.Kalapács bicepsz csigán kötéllel


2019. szept. 6. 08:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem megemlíteni,hogy ezen a napon nem kerülne más izom megedzésre,csak a bicepsz.
2019. szept. 6. 08:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy egész korrekt bicepsz nap tesó. Jó lesz!

💪💪💪

2019. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Értelme: 0, bőven elég 1 gyakorlat, és NEM edzünk külön napon bicepszet!
2019. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3


Semmit nem értesz hozza.

2019. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg The Rock bicepsz edzéstervét öcsi, utána mondd hogy elég 1 gyakorlat !!
2019. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért, a kérdező is egy profi sportoló, aki tele van, mint a déli busz?
2019. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron önállóan szeretnéd edzeni a bicepszet akkor is elég 3 gyakorlat. Egy egykezes, egy kétkezes és egy csigás. Egyik kalapácsfogással, egyik koncentráltan, felkartámasszal, egy pedig szabadon lógatott karral. Érdemes az egyik gyakorlatnál a felsö fázisnál belehúzni egy kicsit vállból is, a keményebb csúcsösszehúzódás miatt.

Gyakorlatonként 4 munkasorozat rendben lesz.

Viszont a felkar méretét föként a tricepsz adja, továbbá a hát edzése során komolyan kap a bicepsz is, szóval érdemes a hát edzése után 1 max 2 gyakorlattal szétgyilkolni.

Naturál nem lehet fejlödni egy izomcsoport/nap. Viszont nagyon könnyen túl lehet magad edzeni.

2019. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is elég 2-3 gyakorlat bicepszre. Az ok ami miatt ilyen sok gyakorlatot végeznék rá az nagyon egyszerű,imádok bicepszezni. :D

A jelenlegi edzéstervem is leírom,hogy pontosabb képet kaphassatok,a gyakorlatokat már nem írom le,csak hogy melyik izom után melyik jön:

1.nap: Láb

2.nap: Mell

3.nap: Hát

4.nap: Váll

5.nap: Bicepsz

6.nap: Tricepsz


Na most tudom,hogy erre kapásból mindenki azt mondja,hogy túledzés meg ilyenek,de ezt nem egy hét alatt csinálom végig. Azért is nem azt írtam,hogy mondjuk hétfő-láb,mert nem mindig ugyanarra a napra esik,helyette 1.nap meg 2.nap van. Fizikai munkát nem végzek,tehát csak az edzésen terhelem le magamat fizikálisan. Nyilván ez egy olyan embernek már valószínűleg túledzés lenne,aki mondjuk építkezésen dolgozik és mellette még lejár edzeni. Szóval az,hogy kinél mi számít túledzésnek azt rengeteg tényező befolyásolja,pl. az egyén életmódja,életkora,korábbi sportmúlt,érrendszer állapota,és meg sorolhatnám a végsőkig. És egyébként azzal is tisztában vagyok,hogy a felkar tömegének megközelítőleg a háromötödét a tricepsz teszi ki és a bicepsz az csak kb kétharmad rész,tehát a tricepsz több munkát igényel.

2019. szept. 7. 09:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Bicepsznél nem kétharmadát,hanem a kettő ötödét,véletlenül elírtam.
2019. szept. 8. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!