Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőnek érdemes lineáris...

Kezdőnek érdemes lineáris periodizációs edzéstervet végezni vagy elég egy ICF 5x5?

Figyelt kérdés
4 hétig 3x8 aztán 4 hétig 3x5 lenne mi t egy kezdő loneádis periodizációs tervben vagy legyen 5x5-ös terv?

2019. okt. 2. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha teljesen kezdő vagy, akkor ajánlottabb a magasabb ismétlés az elején, mivel ugye meg kell tanulni a kivitelezést meg hozzá kell szoktatni magad az edzéshez.

Ha pedig már edzel egy ideje, viszont az erőszinted kezdő, akkor érdemesebb már a nagyobb súlyokat használni.

Az esetedben, nincs sok különbség az 5 és a 8 ismétlés között. Válaszd azt amelyik neked jobban bejön, ezt ki kell tapasztalni. Én például guggolásnál és felhúzásnál szeretek alacsonyabb, 5 ismétlést csinálni, míg a nyomógyakorlatoknál, mint a mellről nyomás vagy fekvenyomás az 5 és a 8 ismétlés is jó nekem.

De a kérdésre válaszolva ha csak ez a 2 opció van akkor én az 5x5-nél maradnék a magasabb volumen miatt.

2019. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ez nem lineáris, hanem egy elég béna blokk periodizáció

de kezdőként az alap 5x5tel jobban fogsz járni

2019. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Fogalmad sincs mi az a periodizáció...

Ezt a periodizációt egy erőemelő könyvből szedtem...Olyan emberek követtek ilyen tervet,mint Ed Coan vagy Kirk Karwoski

csak gondoltam megkérdezem mehet e ez egy kezdőnek is vagy inkább valami 5x5

2019. okt. 2. 22:50
 4/14 anonim ***** válasza:

A lineáris periodizációban folyamatosan növekszik a súly (hétről hétre) és ezzel együtt az összvolumen megy le.

Ezzel szemben a blokk periodizációban pár hetes blokkokba rendezik az edzést, 3 blokkba, elsőször "izomtömeg", aztán "erő", és végül "robbanékonyság" időszakra.

Ahogy látod, ez egyik tradicionális sémát sem követi, de sokkal közelebb van a blokkhoz, ezért írtam, hogy egy elb.szott blokk periodizációs terv.

Ne álljon már neked feljebb, amikor fingod sincs a témáról.

2019. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ebben is emelkedik a súly heti 5 kilóval

Amúgy meg a blokk periodizáció is a lineáris periodizáció egy fajtája...Sok különbség nincs közte

2019. okt. 3. 09:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

az lineáris progresszió

nagyon nem ugyanaz, mint a lineáris periodizáció

2019. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Dehogynem.Csak a periodizációban változik az ismétlésszám vagy sorozatszám
2019. okt. 3. 09:53
 8/14 anonim ***** válasza:

szerinted az icf 5x5 periodizált akkor? dehogy az. de az alapja a lineáris progresszió.

az a "kis extra" ami változik (ismétlésszám és sorozatszám) nagyon sokat számít....

de ezeket amúgy mind tudnád egy gugli kereséssel

2019. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én kiolvastam erről egy híres erőemelő edző által írt könyvet és 3 éve eszerint edzek,tudom mit beszélek

Nem,az ICF nincs periodizálva.

2019. okt. 3. 10:59
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem akkor valamit nagyon félreolvastál. meg amúgy a tekintélyes emberek is tévedhetnek...
2019. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!