Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Futás vagy kondizás legyen...

Futás vagy kondizás legyen most offszezonban?

Figyelt kérdés

Országútizok szezonban, magas vagyok és vékony (tipikus). Előző 2 télen kondiztam, meg 3 éve egy egész évet kihagytam és csak kondiztam. Eleinte átmozgatás, aztán súlyemelést csinálok.

Mire egész vállalhatóan belejövök addigra megint kezdődik a szezon, vége a kondizásnak. Ilyenkor télen felszedek 3-5kgot. Tök jó, meg amúgy szeretem is csinálni, csak nem való az alkatomhoz, meg nem bírok bent maradni a teremben jó időben, muszáj mennem.

Vaaaagy. Idén most kezdjek el futni, ami megint más mozgásforma, mint a tekerés, ezért más izmokat is megmozgat. Viszont ez is tök időjárás függő és annyira nem is szeretek futni, de legalább illik a testalkatomhoz.

Ki mire szavaz?


2019. nov. 4. 16:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szellemi tevékenység, semmi fizikai megeröltetés. Nem sport
2019. nov. 4. 20:15
 12/25 anonim ***** válasza:

Megfelelő ruházat és télen sem szállok le a bringáról, sőt, télen szeretem a legjobban, hiszen így van benne néha kockázat is.

Mondjuk en xc-zem.

2019. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Sport olyan tevékenység, amelyet ha rendszeresen művelsz, az képességet fejleszt.

Tehát akár tetszik akár nem, a sakk is sport.

2019. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Én sajnos kiégek ha egész évben ezt csinálom. Az elmúlt 2 hétben pl. nem is tudtam az országútira nézni, fixivel köröztem inkább.
2019. nov. 4. 20:58
 15/25 A kérdező kommentje:
Ugyanmár. Én a munkámat rendszeresen végzem, fejleszti is a képességeim (pl. megoldó). Akkor ez sport?
2019. nov. 4. 21:00
 16/25 anonim ***** válasza:

a nemzetközi olimpiai bizottság szerint sport

szerintem ők jobban értenek a témához mint te

de igazából nem mindegy?

2019. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Amúgy teljesen mindegy 😀

Ez meddő "vita".

2019. nov. 4. 21:15
 18/25 anonim ***** válasza:
sakkos trollok eléglegyen már!
2019. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

11. A sport definíciója nem ez.


A levegővétel is fizikai tevékenység, mégsem sport :)

2019. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Egyébként egy 4-6 órás meccs a sakktábla fölött sokkal jobban megterheli a szerveztet fizikailag mint egy erőemelő verseny vagy egy rövidtávú úszó-futó szám az olimpián. Hülyeség ilyen alapon hasonlítani egymáshoz a sportokat.
2019. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!