Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úszással és futással mennyire...

Úszással és futással mennyire lehet megközelíteni egy "testépítő" alkatát?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tisztában vagyok vele, hogy egy testépítő jó minőségű étrendjét és edzését semmivel nem lehet helyettesíteni, ha ugyanolyan eredményre törekszem, de én nem ugyanolyat szeretnék.


Nagyon vékony alkatom van, férfi létemre, tehát szálkásítás szóba sem jöhet. Egy normális étrendet mindenképpen szeretnék összeállítani, mert az az alapja mindennek, de mellette a választott sportokat életvitelszerűen csinálnám, szóval nem számítana, hogy mennyi idő alatt lesz eredményem, inkább azért csinálnám, mert igazán szeretném, és elsődleges célom az egészséges életmód lenne.


Amit pedig igazán szeretek, az az úszás és a futás, ami mindent megmozgat. Valahogy engem egyáltalán nem vonz a súlyzós és konditermes edzés, de még az otthoni sem. Ezért gondoltam arra, hogy ezek "helyettesítenék". Nekem annyi elég lenne, hogy a jó kajával, úszással, futással tudok felépítani valamennyi izomtömeget, és formálódok is, de továbbra is az a "vékonyabb" maradnék. Belőlem amúgy sem lenne soha kétajtós szekrény. Hány kiló izmot lehetne így felszedni és mennyi idő alatt? Valóban nem számít az idő, csak amiatt érdekel, mert túlságosan vékony vagyok és ha sikerülne felszednem izomtömeget, na akkor néznék ki úgy, mint azok, akik akkor kezdenének testépítésbe.



2019. nov. 10. 21:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%
Napi 3 óra konditerem, súlyzós edzés aha persze.
2019. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy 55kg-hoz?
2019. nov. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkretan a kerdesre valaszolva de a temahoz hozzafuznem a kovetkezot. Azt, hogy bizonyos sportok um. alakitjak az embert, a fizikumot, sot olyat is hallani hogy a csontozatot, felejtsuk el. Ez egy teves sztereotipia. Van a tipikus birkozo, boxolo, uszo, futo, kosarlabdazo, bringas stb. fizikum. Gondolok itt a zomok, izmos alkatra, szeles vallov, nagy hatfelulet, vastag combok, 2m folotti magassag, stb. Ezeke adottsagok, nem a sport velejaroi, hanem az emlitett adottsagokkal rendelkezo embereknek van fizikai elonyuk, ezaltal nagyobb esellyel lesznek eredmenyesek az adott sportban. Tok mindegy mit sportolsz, hany evtizedig, ha nincs alapbol majd 2m-es valloved, soha nem leszel "vizilabdas alkat". Ezeken a sportolokon nincs nagy izomtomeg, csak egyszeruen a testalkatbol kifolyolag es az evtizedekig tarto napi szintu edzesekbol adodo minimalis izomtomeg egyuttes latszata egy nagy test, izmos, eros fizikum hatasat kelti.

Aki nagy sulyokkal edz, az eros es izmos. Kb. itt be is zarul a kor. A birkozotol kezdve az uszokon at a futokig, mindenki vegez kiegesziteskent sulyzos edzest. Az adott sportteljesitmeny leghatekonyabb elvegzesehez szukseges nyers izomerot mindenki sulyzoval eri el.

Egyebkent nezz meg egy nb1-es kosarlabdazot vagy vizilabdazot. 200-210cm magassaggal 100-105 kg. Nem egy nagy tomeg, azok a kosarlabdazok akik 110kg vagy folotte vannak, mar 20% koruli zsirral rendelkeznek. Egy izmos ember ezt a testsulyt 180cm korul hozza, nem kerdes kin van nagyobb tomeg, ki az erosebb.

Plusz az elsportban jelen van a dopping valamilyen szinten, az izomminoseget, izomtomeget egyarant befolyasolja, azaz nem kifejezetten izomepito jellegu edzesre is jobban reagal a szervezet (izmosodik).

A kerdesre a valaszt mar nagyon jol leirtak elottem.

2019. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg komoly kérdés? :D Akkor komolyan válaszolok:


Tehát:


Kérdés:


"Úszással és futással mennyire lehet megközelíteni agy testépítő alakját?"


Válasz:


Annyira, mint kosárlabdázással egy focista teljesítményét, teniszezéssel egy úszóét, úszással egy röplabdázóét, sakkozással egy autóversenyzőét, magasugrással egy súlylökőét, előemeléssel egy sprinterét stb.


Ennyi példa szerintem elég ahhoz, hogy megértsd az úszásnak és a futásnak a világon semmi köze a testépítéshez... Ha egyáltalán nem vonz a súlyzós/konditermes/otthoni edzés, akkor felejtsd el azt, hogy izmos legyél... Fogadd el hogy vékony vagy, vagy próbálj egy kis zsírt felszedni magadra...


Sajnos úszni sem lehet megtanulni úgy, ha nem akarsz belemenni a vízbe, mert az a része "nem vonz"...

2019. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat!


Az már 100%, hogy az edzést be kell iktatnom étrenddel együtt, mert elfogadhatatlan ilyennek lenni. Ez tuti, kevés a nyers erőm, rosszul is nézek ki. Tehát az edzés-étrend "kötelező".


Emellett szeretnék futni-úszni, mert meg szeretném növelni az állóképességemet is, és mert úgy érzem, hogy az edzés mellé kellenek "lazítók" is. De az edzés lesz a prioritás.


Nos, mint "testépítő", mennyi úszás-futás javasolt, hogy "átmozgasson" és ne építsen le izomtömeget?

2019. nov. 27. 20:50
 16/17 anonim ***** válasza:
43%

Mi az hogy az edzés lesz a prioritás?

Az edzés az is egy sport?


Azt írod akarsz úszni, futni meg edzeni. Nem értem. Ha futni jársz az nem edzés? Vagy az úszás??

2019. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Ja, hát végülis igen, bocsánat, rosszul fogalmaztam. Az edzés alatt a súlyzós edzést étrenddel értettem.


Nekem körülbelül 20!!! kiló izomtömeget kéne felszednem, hogy átlagosnak nézzek ki. Ha 10-et szedek, akkor vagyok egy olyan talán már elfogadható, vékonyabb alkat.

2019. nov. 29. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!