Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Meal prephez nektek milyen...

Meal prephez nektek milyen megoldás vált be?

Figyelt kérdés

Már egy ideje meal prepelek.


Általában este 2 napra előre megcsinálok minden étkezést és ezt műanyag ételhordókba rakom el.


Eleinte üveget használtam, de kicsit túl nehéz és csörögnek. Nem mintha az a picit súly sokat dobna, de egyetemen nem jó hordozgatni.


Így áttértem műanyagra, csak kevésbé tűnik higénikusnak és legrosszabb, hogy nagyon sokat mosogatok, amivel nem az a baj, hogy lusta lennék rá, csak egyátalán nincs időm.


Ezért arra gondoltam, hogy ilyen eldobható elviteles dobozokat rendelek, ami műanyag evőeszközökkel és szimplán csak eldobom ha végzek a kaja adaggal.


Megsporólva a mosogatás felét és nem kéne a kaja maradékos piszkos, és érezhetően napvégére már valamennyire büdös dobozokat viszegetnem magammal.


Na a lényeg.


Közületek van valaki akinek bevállt egy adott webshop és azon belül egy adott eldobható étel doboz?


Ezt azért kérdezem, mert nem akarok egyesével rendelgetni példaként, hogy eldöntsem melyik a legjobb, hanem rögtön nagy mennyiségben csinálnám.


Esetleg ha valaki tud fizikális boltot Budapesten és környékén ahol meg is lehet őket nézni.


Tudom, tudom, a google, amit már néztem is és egyedül is megtudom oldani, de kíváncsi vagyok hogy van-e valakinek tapasztalata ebben.



2019. dec. 5. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Gratulálok, vedd a műanyag szutykot. Dobd ki. Nincs elég hulladék, szemét, pazarlás így is???

Csak azért mert lusta vagy mosogatni?

2019. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2019. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1#


Öööö egy erős mérnöki szakon tanulok, van barátnőm, heti 5x járok konditerembe, mellette dolgozok minimálisan ahogy tudok és 2x 1,5 órát utazok mindennap.


... de fogjuk rá, azért mert lusta vagyok meg érdekel.


2# Lol. Ha barátnőm meg tudja hasonlóan fog reagálni, csak az nem lesz ennyire vicces :D Nagyon környezetbarát, remélhetőleg úgy is szeret ha rossz vagyok.

(Pici Zámbó Jimmy referencia)

2019. dec. 5. 21:39
 4/11 A kérdező kommentje:

Amúgy ha mást is érdekel és nem érkezik komoly válasz kirakom, hogy eddig mi tűnik a befutónak.


[link]


Úgy olvastam, hogy a PP műanyag a legjobb erre a célra. Nem találtak rákkal kapcsolatok korralációt vele kapcsolatban. Szóval erre szűkítette a keresést és jól is nézki. Meg nagyából megfelelő a nagysága, de ahogy nézem 1000mlnél nagyobbak nincsenek.


Meg ahogy nézem villával, késsel, dobozzal és fedővel együtt étkezésente 70 FT ami nem durva egyátalán.

2019. dec. 5. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Kit érdekel minek tanulsz?

De ha már ezzel vágsz fel, mérnök hallgatóként lehetne annyi eszed, hogy igyekeznél kevésbé szennyezni a bolygót, kisebb ökológiai lábnyomot hagyni. De nem. Csak azértis.

2019. dec. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én speciel nem vennék eldobhatót, hanem jó minőségű tartósat. Van pár Tupperware dobozom, imádom őket, igaz, elég drágák. Szoktam bennük kaját vinni a munkahelyemre. Ha a mosogatás és bebüdösödés a gond, mi lenne, ha evés után a mosdóban kiöblítenéd és papírral megtörölnéd őket? De amúgy pár ételtartó edény elmosogatása otthon is csak pár perc, nem több. Ha egymásba lehet őket rakni használat után, az is praktikus, nem foglal annyi helyet.
2019. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Hát de napi 1 perc elmosni! Az évi 365 perc! Az kb 6 óra. Az 6 kőkemény bedurratós brutál iszonyat könyörtelen bicepsz edzés!


Teljesen jogos, hogy inkább arra akarja az időt szánni!!!!


A bolygót meg hát ki nem szarja le? Megírták a lokálban is, hogy csak libsi hiszti ez a klima baromság!

2019. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ne szórakozz már, hogy sok idő mosogatni, jézusom. Ne legyél már ennyire igénytelen és nemtörődöm. Ennyi erővel ruhát se mossál, sok idő kiteregetni meg elrakni, vegyél inkább mindennap újat a régit meg b..szd ki a kukába. Ember, nem vagy normális.
2019. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Berki Krisztián is úgy nyomja nem? Egy nap, egy ing, aztán kuka.


Mekkora király!

2019. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már meg is van és tökéletesen működik.


7# Azért nem, olyan kevés. Mivel 2 naponta csinálok kaját, így 2 naponta mosogatok, de most át fogok térni a 3 napra, azaz tegyük fel hogy 3 naponta mosogatok.


Szóval így igen, kb 1 perc mondjuk 2 db ételhordónak az elmosása a feldéllel (4 esetén már inkább 2 perc), ha már éppen mosogatok, de elkezdeni a mosogatást, abba hagyni amit csinálok oda menni a konyhába, stb... az jóval több idő.


Majd utána kezet mosni. Vissza menni ahoz amit eredetileg csináltam.


Stb...


Szóval lazán rá lehet számolni mondjuk 10 percet olyan napon amikor nem főzök és mondjuk 2 percet olyan napn amikor főzök.


Egy évben 261 munkanap van, de mivel hétvégén is megyek ode, oda ... számoljunk 300 teljes nappal úgy hogy mindig itthon reggelizem. (Meg a 300 nap egyszerűvé teszi a matekot a napos főzés miatt)


Tehát egy évben 2200 percet töltenék csak a mosogatással. Az 37 óra.


Ha úgy vesszük, hogy naponta alszik valaki 8 órát, 2 órát rá szán olyan tevékenységekre amiket meg kell csinálni hogy életben maradjon. Azaz eszik, iszik, zuhanyzik stb...


Akkor egy napban van 14 óra produktívan felhasználható idő.


Azaz a 37 óra, majd nem 3 napnyi kőkemény megállás nélküli mosogatást jelent. Napi 14 órás műszakban amikor nincs megállás.


Szerintem ez elég durva.


----------------------


Meg a legfontosabb. Reggelit otthon megeszem, de 5 étkezésem van. Tudod milyen sok helyet foglal 5db 1000 mililiteres tároló?


Mindennap 50 literes táskával járok a városban, hogy az egyébb dolgaim is beleférjenek, többek között konditermi váltó ruha és egyetemre laptop esetleg pár füzet.


Súlyövet és súlyemelő övet nehezen ha bele tudok tuszkolni.


Óriási segítség, hogy amikor megeszek valamit kikerűl a táskásból az az 1000mlres tároló, felszabadítva helyet.


Meg van elképzelésed arról, hogy 1 nap után milyen büdös a táskám a sok kajamaradéktól? Jól zárnak a hordóim, de mégis.


Szóval egyátalán nem hülyeség.


Nem a legkörnyezet kímélőbb, de 1 ember vagyok és statisztikailag 0.000001%os változást sem jelentek. Az ipari szintű döntések jelentenek akármilyen jelentős változást, én nem.


Még azt is szokták mondani, hogy "de ha minden ember úgy gondolkodna mint te", ami igaz, de ebben az esetben sem igaz, hiszen sajnos nem tudom telepatikusan irányítani az emberiséget ... ha megtehetném akkor rég miliárdos lennék. Szóval attól nem kell félni hogy miattam 10 millió ember fog hasonlóan cselekedni.

2019. dec. 16. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!