Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell otthon?

Kettlebell otthon?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni kettlebellezni, de itt felénk nincs edzés így mindenképp otthon tudnék csak, videókat szeretnék nézni róla, de nem tudom milyen gyakorlatok vannak és mire.

Pl: Kondinál: guggolás,koncentrált biceps, húzódzkodás, stb

Valaki le tudna írni a gyakorlatok nevét ami megy lábra, hátra meg ilyenek? Olvastam ezeket:swing, guggolás majd török felállás csak nem tudom mit jelent... tehát úgy értem: swing = hát (nem tudom mire megy) és rákeresnék ezekre kulon-kulon, összetudnék így már tenni edzéstervet.

Help meee :D



2019. dec. 7. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Rendben, csinálja. Én szóltam.

Ha bármi baja lesz a kérdezőnek akkor remélem a #10 vállalja érte a felelősséget!

2019. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Uhh milyen kommentháború lett itt xd


Köszönöm szépen a linket, munka után megnézem ;)


Egyébkēnt 6 éve edzek (kondi) ezt is itthon magamnak es nem sérültem le sose csak minimálisan, valamint 16kg os bell-el kezdek és maximum ilyen 20-25kg ost szeretnék venni, 170cm/70kg vagyok és ezt is akarom tartani mert küzdősport is volt és ehhez akarom igazítani az alakom. A kondit meg picit unom már ezért gondolkodtam ezen, mert nem több idő és heti 2-3edzés elég.

Köszönöm a válaszokat!!!

2019. dec. 9. 12:22
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Főleg hogy miket latok edző mellett sőt vezetett órán

No mindegy is sok a szakértő

Kérdezőnek jó edzést

2019. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nem kettebell, hanem girja.

Ez egy irosz dolog, aminek az angolosított (kitalált) neve kettlebell... girja néven keress orosz oktató anyagokat.

Tehát a girja egy tömeg mérésre szánt eszköz, amit a ruszkik mar réges régen rájöttek, hogy jó dolog dobálni, meg emelgetni...

Semmivel nem sérülésveszélyesebb mint bármilyen más súlyzós edzés... ahogy egy fekvenyomás közben megnyomorodhatsz egy életre ha balfékül csinálod, úgy ezzel is lesérülhetsz ennyi... en pl mikor meglett pár éve az első 16kg-os girjám, még aznap véraláfutásosra meg kék zöld foltosra verettem vele az alkaromat miközben próbáltam megtanulni hogyan kell szakítani... aztán ráéreztem, mostmár elrontani nem tudom...

Ezt, hogy csak instruktorral, ezt bármilyen súlyzós edzésről elmondhatnánk... nem csak a bell veszélyes... terembe én a kezdőket be sem engedném egy kötelező oktatás nélkül... de persze én is mindig mindent egyedül csináltam, egyedül tapasztaltam ki...

16kg girjával kezdtem és tanultam meg az alapokat

Utána váltottam 2db 24kg-ra, mar évek óta ezekkel edzem.

Van 1db 32kg-os, ezzel csinálom a guggolásokat, nyomásokat

És van egy 48kg-os, ami a nappalimban áll emlékeztetve rá, mennyit fogytam.

2020. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!