Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell otthon?

Kettlebell otthon?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni kettlebellezni, de itt felénk nincs edzés így mindenképp otthon tudnék csak, videókat szeretnék nézni róla, de nem tudom milyen gyakorlatok vannak és mire.

Pl: Kondinál: guggolás,koncentrált biceps, húzódzkodás, stb

Valaki le tudna írni a gyakorlatok nevét ami megy lábra, hátra meg ilyenek? Olvastam ezeket:swing, guggolás majd török felállás csak nem tudom mit jelent... tehát úgy értem: swing = hát (nem tudom mire megy) és rákeresnék ezekre kulon-kulon, összetudnék így már tenni edzéstervet.

Help meee :D



2019. dec. 7. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem angolul találsz bármelyik izomra (how to train your -izom neve- with kettlebell..) De ha linkelsz gyakot megmondom mire megy.
2019. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez valóban hasznos, erre nem gondoltam :)


Pavel könyvét érdemes megvenni hozzá ha otthon edzene az ember?

Valamint szerintetek 1 óra elég az edzéshez(kb ennyi idom van..)

Es 1 héten 3-4 napot tudok edzeni.

2019. dec. 8. 00:41
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


Jó kis magyar oldal, minden gyakorlathoz pontos leírás, plusz videó! Az alapoktól a profi szintig! ;)

2019. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Soha, mondom SOHA nem szabad egyedül otthon elkezdeni a kettlebellt! Súlyos akár maradandó sérüléseket kockáztatsz!!!


Keress egy instruktort! Aki megtanítja a mozdulatsor helyes kivitelezését. Kijavítja a hibáidat! 4-5 hónapig csak és kizárólag instruktort felügyelete mellett szabad gyakorolni!



Ha ezt nem teszed meg lehet spórolsz mondjuk 40-50 ezret, de gazdagabb leszel egy jó gerincsérvvel.

Nehogymár azon a rongyos 50 ezren múljon bármi is!

2019. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem is értem, hogy lehet kettlebellt csak úgy boltban venni. Csakis instruktoron keresztül lenne szabad beszereznie olyanoknak akik már elsajátították az alapokat.


Ez nem játékszer!

2019. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Ez egy súlyzó füllel nem űrtechnika!

E kell menni egy azaz 1 csoportos órára ott megtanítják a swinget aztan cső

2019. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Szerinted. De nagyobbat nem is tévedhetnél!
2019. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az a jó h a kerdes az otthon!!
2019. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondom nem lehet otthon!!!
2019. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem 50 kilóssal szeretne kezdeni... Ha igen, az valóban komoly sérülést okozhat ha nem megfelelő a technika... De egyébként az 5-10-15kg os bellek bármilyen jellegű mozgatása annyi terhelést sem jelent az izmoknak ízületeknek mint egy talicska eltolása... Ennyi erővel azt is mondhatnátok, hogy mielőtt valaki talicskát akar tolni, vegyen részt egy 50ezer forintos "talicskatoló kurzuson"... Nyilván senki sem csinál ilyet... Kicsit túlzásba van már véve ez a "megsérülsz" dolog... Lassan már azon se lepődnék meg, hogy ha a székből felállást, cipőkötést, mosogatást, szemét kivivést is személyi edzők tanítanák, mert "gerincsérvet kapsz ha nem jól csinálod"...


Igen, lehet gerincsérvet kapni, ha irdatlan nagy súlyokat, iszonyatosan szabálytalanul emel valaki... De itt szó sincs ilyenről szerintem, szóval ne vegyétek már el a kedvét a végre számítógép elől felálló mozogni vágyó, telefon nyomkodás helyet súlyzót, bell-t választó fiatalságnak! Köszi ;)

2019. dec. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!