Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy átlagos étrenddel mennyit...

Egy átlagos étrenddel mennyit lehet fejlődni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő vagyok ebben a sportban, és tanácsra lenne szükségem az étkezéssel kapcsolatban. Ahogy kezdtem bele ásni magam a témába, arra jutottam, hogy az evés hatalmas része a testépítésnek.

A napi étrendem a következő: reggeli (egyik nap ez, másiknap a másik). Zabkása (50-60g), vízzel összekeverve, bele 50g fehérje por, és 10g kreatin vagy rántotta 3-4 egész tojásból és 4-5 tojás fehérjéből. Néha bacont is eszek hozzá. Suliba 10 óraira szendvicset viszek, teljes kiörlésű kenyérből, sok felvágottal és salátával. Ebből 2t szoktam egy nap megenni. Van, hogy viszek műzli szeletet is meg almát/banánt. Ebédre, ha hazaérek akkor általában csirke risszel, tésztát, vagy rántottát szoktam enni. Délután szoktam besobni egy protein-turmixot (edzés után), ha onnan hazaérek, akkor anyu már vacsorával vár, nagyon változatosan főz, és próbál minél egészségesebbet. Sok zöldség, hús, édeskrumpli, risz szokott kerülni az asztalra. Néha pörkölt is szokott lenni vagy csirkepaprikás. (Ezek ritkán, kb 2 hetente.)

A kérdésem az lenne, hogy ilyen étrenddel milyen eredményre számíthatok? Egy nap sokat eszem, próbálok sok proteint és moderált mennyiségű szénhidrátot bevinni, de nem ülök le grammra pontosan kiszámolni, hogy meglett-e pontosan a napi kb. 150g proteinem és 300g szénhidrátom. Hébe hóba egy csaló kaja (kebab, pizza) is becsúszik, de kb havonta egyszer.



18/f, 175centi/ 71kg szálkás-izmos testalkat, világ életemben sportoltam.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. dec. 11. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ennyi fehérje.
2019. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Reggelre sok a tojás, neked elég lenne napi 120 gramm fehérje is. Amúgy szerintem ok.
2019. dec. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!