Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen el lehet kezdeni...

16 évesen el lehet kezdeni kondizni?

Figyelt kérdés
Pár hete lettem 16 éves és azon gondolkoztam hogy el kéne menni kondizni (egy héten kb 3-4x). Fel kell keresni egy személyi edzőt aki ad edzéstervet és utána már egyedül is mehet? És mennyi idő alatt lehet látni feltűnően a fejlődést?

2020. jan. 1. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Törvény tiltja, nem lehet 16 évesen edzeni.


Miért kell személyi edzőt ehhez külön felkeresni?? Ez nem teljesen olyan, mint egy munka hely, hogy kiérsz egy beosztást.

Neten kezdő edzéstervek milliói vannak fent (pl keresgélj shop builderen és ott vannak gyakorlat leírások is, hogy hogyan végezd helyesen).

Van akin látszik 2-3 hónap alatt, van akinek több idő.

2020. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az elsovel ellentetben szerintem jo otlet a szemelyi edzo. Megmutatja hogyan kell a gyakorlatokat helyesen vegezni. Megszokod a kornyezetet, nem kell az elejen egyedul csinalnod es kialakul az agy-izom kapcsolat. Nem fogsz leserulni stb. Max 1 honapig eleg az edzo. Utana nyomhatod egyedul is. Elkezdheted siman ennyi idosen. Az elso 1 evben gyorsan fogsz fejlodni aztan ez romahosan lelassul.
2020. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

16 évesen talán a legjobb korban vagy kezdeni.


Én személyi edzőt ajánlanék legalább az első hónapban, ha nincs tapasztaltabb ismerősöd, hogy helyesen tanuld meg végrehajtani a gyakorlatokat. Könyvek és youtube jó alapok, de ha mégsem csinálod jól, azok nem fognak rád szólni.


Azt pedig, hogy mennyi idő alatt látni a fejlődést azon is múlik, honnan indulsz. Valószínűleg előbb fogod érezni a változást, mint látni, de 2-3 hónap után már egész biztos tapasztalsz változást.

2020. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
52%

Milyen törvény tiltja hogy nem lehet 16 év alatt edzeni vagy csak irónia volt? (kíváncsi vagyok, nem kotekedes)

Szerintem ellehet én meg az ismerőseim 14 évesen kezdtük nagyabol.

A személyi edzoben nem igazán tudok választ adni, mert én nem kerestem fel, mondjuk csak egy nagyon alap egyházi terembe kezdtem edzeni, de ha nem járt volna más hogy segítsen nem ment volna jól, szóval érdemes lehet valakivel beszélni, mondjuk ez a személy lehet barát is.

A fejlődést az edzés intenzitásátol függ valamint a testedtol is, szerintem egy olyan személyen jobban látszik aki nagyon sovány volt vagy nagyon kövér.

De 2 hónap után már lehet látni a fejlődést, magadon hamarabb is észre veszed. Az elején könnyen tudod növelni a súlyokat, majd egyre lassabb lesz a folyamat.

2020. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván irónia
2020. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat, szerintem felkeresek egy személyi edzőt.
2020. jan. 2. 13:58
 7/7 anonim válasza:
0%

16 évesen már abban a korban vagy, ahonna kezd lelassulni a test edzzhetősége. Furán hangzik de így van. Amíg fejlődik a tested, addig tudod formázni, építeni. Onnantól már nagyon nehéz lesz.


Iskolában is van konditerem, oda bárki mehet. Ha tényleg törvény tiltaná, akkor 18 év alattiakat nem engednének be.

2020. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!