Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha lassú szénhidrátot akarok...

Ha lassú szénhidrátot akarok edzés után tenni a turmixomba, akkor mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Már a lassú szénhidrát mellett tettem le a garast, szóval nem a szokványos szőlőcukor/maltodextrin érdekelnek, hanem hogy milyen lassú szénhidrát lenne szerintetek megfelelő. (Amúgy még tejsavófehérjét teszek a turmixba.)


Köszönöm!



2016. márc. 27. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Jó döntés. Mehet zab, vagy simán főtt rizs turmixolva.
2016. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Teljesőrlésű zablisztem és cikórialisztem van. Az mehet bele szerinted? És ha igen, mennyi; és vajon más teljesőrlésű gabona is jó lehet? (pl. rizsliszt)
2016. márc. 27. 11:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Zab jó lesz, de szerintem várhatnál az edzés utáni kajálásig, nem lesz semmi, ha nem viszel be ch-t 1 órán belül.
2016. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az 1 órás anabolikus ablak szerintem is mítosz. Edzés után azért akarok egyből 20-30 gramm minőségi lassú ch-t, mert talán a csökkenti az éhségérzetemet a következő kajálásig.Talán... :)
2016. márc. 27. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyit rakj bele, hogy utánna pár óra múlva tudj enni. Az a lényeg, hogy a nap végén stimmeljenek a makróid, az, hogy hogyan osztod el, az már a te dolgod. Egyénenként változó, van akit 100g zab nagyon eltelít a tumixban, nekem 200g is megy kényelmesen.
2016. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

200 gramm? Jó ég! Reméltem, hogy kicsit tovább elég lesz a zablisztem. Bár először kipróbálom 100 grammal.


Akkor én is inkább leturmixolom majd a zabot.


Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 27. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom soknak hangzik, de nem egyből ennyiről kezdtem és tömegeléshez nekem rengeteg ch kell, ezért ennyi. Ez csak az én verzióm.
2016. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cortez70 ***** válasza:
Nekem elèg 30g ch is. Mondjuk nekem a napi az nem több mint 3g x ttkg.
2016. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mítosz, csak nagyon el van túlozva. Minden tápkieg gyártótól azt olvashatod, hogy vegyél vitargotol kezdve minden gyors felszívódású fehérjét mert az kell neked edzés után stb. Tény hogy cukor kell edzés után. Ezért érdemes például egy banánt enned, és a fehérjeturmixba mehet a zab.:) Így van gyors CH-d a banánból (cirka 25g) és komplex lassu felszívódású szénhidrát a zabból. Nem beszélve a vitaminokról ami a banánban van. Az egyik legjobb amit adhatsz edzés után a testednek:)
2016. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!