Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolástól erősen érzem a...

Guggolástól erősen érzem a gerincmerevítőizmot meg övvel a derekam is fájt, akkor öv nélkül kellene?

Figyelt kérdés
Meg előtte a derékizmokat kéne megerősíteni?
2020. jan. 20. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Derék izmokat akarod erősíteni és merevítőt használsz? Pont kikapcsolja azokat az izmokat a merevítő.
2020. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem.Úgy értem hogy guggolás mellé kéne még pl.hiperhajlítás a tözsizmokra? A guggolás is erősíti vagy az inkább rossz a gerincnek? Az övet azért írtam mert eddig nem fájt a derekam övvel,csak most.
2020. jan. 20. 19:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen öv nélkül csináld.Gyenge a gerincmerevítőd.

Már eleve az nélkül kellett volna kezdeni.

Nem tudom hogy guggolsz.Probléma szokott lenni,hogy előredőlnek.

Ne dőlj annyira előre.

2020. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.És a guggolás is jól erősíti vagy az árt a gerincnek vagy deréknak? Illetve mehet mellé hiperhajlítás vagy másik edzésnapon?
2020. jan. 20. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt.

A hátsó láncot erősítheted viszont.

Felhúzás,mervlfelhúzás,hiprhajlítás.

Csak fokozatosan!Egyelöre guggolj öv nélkül pár hetet.


Jol reagál a terhelésekre,hamar megerősödik.

2020. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Még azt akarom,hogy az öv akkor miért kell és mikor? Nagy súlynál már kell nem?
2020. jan. 21. 00:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézegess videókat vagy kérj egy hozzáértő embertől tanácsot mert kb 10 év tapasztalatból mondom, hogy szinte minden ilyen a gyakorlat szabálytalan végrehajtására vezethető vissza.

Egyébkénnt igen, egy bizonyos súly felett érdemes felvenni+ ami nekem nagyon bevált a gerinc környéki izmaim erősítésére az a hiperhajlítás, érdemes beiktatni a programba lábazás és hátazás után.

2020. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem.Én mondjuk ha 80 kg-gal guggolok 3-4 10-12 ismétléseket ott már kéne az öv?
2020. jan. 21. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Hagyd már ezt az övet.Nem kell.Majd ha 150-180 kilokkal guggolsz ráérsz pöchölni övekkel,gurtnikkal

Gátolod a hasizmok,gerincmerevítők fejlődését az övhasználattal.

Szubmaximális terheléseket nem végzel egyelőre..

2020. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Felhúzás, evezés, magas plank-ben térd felhúzás oldalra / kéz közé ezekkel erősítettem a derekamat. Az öv segít a fájdalom elmúlásában ideiglenesen, de pont azokat az izmokat kapcsolja ki, aminek tartania kéne, így végeredményben csak ront a helyzeten.
2020. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!