Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van ertelme konditerembe edzeni?

Van ertelme konditerembe edzeni?

Figyelt kérdés

Gerincferdulesem van, ha sullyal guggolok egybol faj a hatam, es sok esetbe meg faj a gerincem ha sullyal terhelem. Itthol edzettem sajat testsullyal viszont gondoltam ra, hogy konditerrmbe megyek.Lenne ertelme, hogy tudnek igy edzeni? A labtolot is probaltam attol meg a terdem fajult meg. 19/L

Az edzest 15evesen kezdtem konditerembe, akkor meg sullyal. Azota lett egy balesetem ami miatt mar az is faj, ha a rud a nyakamba van. Plussz nincsenek nagy celjaim, minden testreszemet szeretnem megedzeni. Nem fogyokurazok, egeszsegesen etkezek,es mellette edzek. Edzesterv is kellene, csak igy nem tudom hogy.Elsosorban a futopad, taposo, lepcsozogep miatt akarok inkabb vissza menni, mert az ugye itthon nincsen. Mit gondoltok? Miket csinaljak?


2020. febr. 17. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Minden gyakorlatnak tobb variacioja van, ezeknek erdemes utananezni es kiprobalni. Ami faj azt viszont ne csinald. Nem tudom milyen felszereltsegu a terem ahova jarsz, de a guggolast pl ha nem is helyettesitheted teljes mertekben, kulonbozo labgepekkel ugyanugy el tudsz erni egy formas, eros combot, feneket.
2020. febr. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Személyi edző kell neked
2020. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is személyi edzőt ajánlanék.

De ha arra nem is futja, legalább alaposan nézz utána néhány dolognak.

A hátadat nagyon meg kell erősítened ahhoz, hogy a gyakorlatokat biztonsagosan tudd végezni és ne sérrüljön a gerinced.

Figyelned kell a testtartásra, hogy ne dolgozz nagyobb súllyal, mint amennyit az ízületeid eleinte elbírnak.

Mobilizációs, propriocepciós gyakorlatok is ajánlottak térdfájdalomnál, stb.

2020. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előzők nagyon jókat írtak, mindenképpen beszélj orvossal/gyógytornásszal edzés előtt.


+tanács, próbálkozz a mellső tartással, ez elméletileg kevésbé terheli a gerincet:


https://www.youtube.com/watch?v=Qlv_UMpTDp4

2020. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben ne a saját fejed után menj. :P Inkább menj sportorvoshoz vagy gyógytornászhoz, azok meg tudnak nézni és javasolni. Biztosan mehetsz majd kondiba, csak személyi edző vagy hozzáértő társ nélkül egyelőre tényleg ne kezdj bele semmibe.
2020. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az edzés nőknek nem csak láb gyakorlatokból áll.


Amúgy mindenképpen profi segítség kell neked akármilyen mozgás formát is szeretnél csinálni a jövőben.

2020. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Személyi edző, testkompozicióvizsgálat, dietetikussal való konzultáció, gyógytornász felmérés, reumatológusi vizit. Ezekre lesz szükség.
2020. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kettlebell nem érdekel esetleg? Az nem olyan nagy súly és erősíti az izületeket valamint izmosít is ha jó alakot akarsz meg karidó egyben.
2020. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!