Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábtoló gép gerincsérv lehet...

Lábtoló gép gerincsérv lehet vagy húzódás?

Figyelt kérdés
Szóval az a problémám, hogy 3-4 héttel ezelőtt volt egy láb edzésem amin siettem. Mikor lábtolóztam egyre jobban fàjt közben a derekam, de végig nyomtam. Aztán eltelt 1 hét a fájdalom nem múlt, utánna leesett, hogy nagyon beengedtem a súlyt ahogy siettem és elemelkedett a fenekem a padról többször is, legalábbis én azt gondolom ez okozta a problémát. Azóta fáj, lassan egy hónapja, sőt a hátsó combomba is kisugárzik. Arra lennék kiváncsi, hogy járt e valaki így és mennyire esélyes, hogy komoly a dolog. Pls olyan írjon csak akinek van köze a sporthoz vagy hasonlóan járt valamilyen módon.

2020. febr. 23. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban kisugárzik bizonyos mozgásokra a fájdalom, és ez éles/villanyzó, sugárzó fájdalom, akkor igen könnyen lehet hogy egy porckorong kiboltosulásod lett.

Nem olyan komoly, mint ahogy a köztudatban van, szerintem. Konzervatívan valószínűleg kezelhető, ha ezt sok havi várakozás és inkompetens kezelési mód nélkül szeretnéd elérni, én meleg szívvel ajánlom, hogy egy Mckenzie-terapeutát keress fel.

Spontán is gyógyulhat egyébként, de szerintem megér 2-3 alkalmat inkább. Hidd el ez a legjobb amit tehetsz.

2020. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igazából csak akkor sugárzik ki a lábamba, ha fekvő helyzetbe megemelem. A fájdalom szintén, ha fekszek elmúlik teljesen, a derekamban egyébként, ha nem nagyon mozgok. Reggelre meg szinte alig érzem.
2020. febr. 23. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem konkretan a kerdeshez, csak egy tipp: ezert kell labtolohoz is ovet felvenni nagy sulynal. Egyreszt merevebb marad az also hati szakasz, masreszt kicsit alatamasztja a derekad a pad sikja felol, kevesbe fog bebicskazni az also hat. Ha be is hajlik, egybol eszreveszed.
2020. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sugárzik ki minden pillanatban a sérvből adódó gyök kompresszió, ha szakemberhez mész, ő is majd különböző tesztekkel fogja vizsgálni a provokálhatóságát. Tipikus amit leírtál, ha háton fekve megemeled a nyújtott lábat, fáj, és ezt a boka hátrafeszítése (rüszt felhúzása/pipált láb) fokozza. Illetve a gerincmozgásokra is bejön. 100%-ra persze nem tudni ennyiből, mi a helyzet, de aggodalomra nincs ok, tégy ahogy javasoltam, és akkor a lehető leggyorsabban szabadulhatsz a dologtól.:)
2020. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta megröntgenezték, semmi elváltozást nem találtak. Illetve annyit, hogy kiegyenesedett a lumbalis lordosis, az az a gerinc természetes görbülete. Elküldtek még reumatológiára, kíváncsi leszek, hogy ott mit mondanak, de mindenképp megfogadom mind a kettőtök tanácsát. Köszönöm! :)
2020. febr. 26. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
A porckorong lágyrész, MRI-n CT-n látszik, sima rtg-n nem. A lordosis kiegyenesedés lehet a fájdalom miatti tartás, vagy az alaptartás. Annyit jelent csak, hogy kíméled, ami természetes.
2020. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!