Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Spondilózissal milyen gyakorla...

Spondilózissal milyen gyakorlatokat nem szabad végezni az edzőteremben?

Figyelt kérdés
Én például elég sok gyakorlatnál éreztem, hogy nem tesz túl jót a derekamnak. Pl. guggoló állványnál, felhúzás stb. Kíváncsi lennék a tapsztalataitokra és hogy mik azok a gyakorlatok, amiket teljesen mellőztök. Nem szeretnék fitness guru lenni, szóval én simán elhagyom azokat a gyakorlatokat, amik nem tesznek jót, legyen az egy akármilyen alap.

2020. febr. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

De ne már ember.Ilyeneket ne itt kérdezz

Nem lenne jobb ha orvostól kérdeznéd ?

2020. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Spondilozisnál elég sok gyakorlat necces. Felhúzás, evezés, guggolás, felülés, stb.. tulajdonképpen minden olyan gyakorlat, amelyik terhelést jelent a lumbális szakaszra. Viszont ennek ellenére a deréktáji izmokat mégis erősíteni kell, mert ezek tehermentesítik és tartják a gerincet. Szóval ésszel és odafigyelve, a megfelelő súlyok és gyakorlatok megválasztásával lehet edzeni.
2020. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvosnál is voltam, de szerintem ti többet tudtok, mint az az orvos. Éppen most olvastam utána... viszont nem találtam sok mindent az alsótest edzésről. Erről tudtok valamiket?
2020. febr. 28. 22:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Csípőemelés súllyal, guggolások?
2020. febr. 28. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Csípőemelést én kihagynám, guggolást legfeljebb kis súllyal és derékvédővel! Helyes kivitelezésre ügyelni! (Ez persze minden gyakorlatra igaz.) Bár guggolás helyett a combgép lehet jobb ötlet, mert ott a derekad fixen támaszkodik. Teljes felülés helyett hasprés, de ne padon, hanem földön, felhúzott lábakkal, derék leszorítva, homorítás nem tesz jót.
2020. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket olvastam. Eddig személyi edzővel edzettem, ezek után már nem lesz rá szükség. Köszi a válaszokat!
2020. febr. 29. 08:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Van még egy kérdésem! Fenékre még milyen gyakorlatok jók ebben az esetben így?
2020. febr. 29. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!