Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Volt már veletek edzőteremben...

Pszicho88 kérdése:

Volt már veletek edzőteremben olyan, hogy 5 és 10 forintosokban adták a visszajárót?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy igen színvonalas teremben edzettem ma Pesten.

Mivel 3. hónapja nincs állandó munkám, így nem szokásom borravalót adni. 1800 forint volt a belépő és igen apró formában kaptam a visszajárót, nem szóltam semmit.

Jártatok már hasonlóan?

Természetesen illik nem visszakérni, ám nem kötelező borravalót adni. Akik bérletet vesznek például forintra visszakérik a visszajárót.


A kövi alkalomnál gondolkodom apróban fizetni, csak akkor is én lennék szívatva, az ottani edzőkkel is konfliktus lenne.



2020. márc. 10. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Felétek nem törvényes fizetőeszköz az 5-10 ft-os...??? Nem tudod elkölteni, vagy mi a problémád...???
2020. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
legközelebb készístd ki a pontos összeget ha ennyire sóher vagy
2020. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima belepore miota szokas borravalot adni...?
2020. márc. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
IGEN! 1995 forint volt a napijegy es 5 forintost adott vissza! Hat en ott helyben osszeszartam magam. Nezem a markom percekig dermedten. Egy 5 forintos van benne. El se akartam hinni. Teboly.
2020. márc. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is felhagytam ezzel a borravalózgatással, de nem azért, mert sóher lennék, az utolsót is oda adom, ha arról van szó, de itt már nem szimpla önzetlenségről beszélünk. Sokáig rengeteg borravalót oda adtam, aztán kezdtem azt érezni, hogy ez egy kötelesség, és ha ennek nem teszek eleget, nekem kellemetlenül kell magam érezni, és emberek erre aljas módom felépítenek egy egész jó megélhetési forrást.
2020. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Bocs de úgy tudtam hogy éttermekben és hasonló kiszolgáló egységekben illik borravalót adni
2020. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Étteremben igen, illik, ha olyan a kiszolgálás.

De ahol nem olyan, akkor ott se illik, viszont illik beírni a neten egy építő jellegű kritikát. Hasonlóan vagyok a borravaló adással én is. Ha épp a lakbért se tudom kifizetni, akkor nem adok és ha ez probléma, akkor keresek másik helyet. Tirpákság 1800 Ft-nál 5 meg 10 forintosokban visszaadni.

2020. márc. 14. 19:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha már a borravalónál tartunk és a vendéglátás.

Pont szakács vagyok, jónak írtatok be. :)

Sohase adjatok borravalót egyik pincérnek sem!

Egyik helyen sem osztják meg a szakácsokkal.

A pincér bér ezért is van lehúzva, mert arra még rájn a borravaló, így jobb helyen a pincér megkereshet 500-600 ezer forintot is, amíg egy szakács hasonló, vagy még nagyobb munkával 400 ezret. Ne adjatok nekik borravalót, majd emel nekik a főnök, ha hápognak. van jó nagy szájuk, csak emberség nem szorult beléjük és empátia. :)

2020. márc. 14. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!