Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem vagyok cukorbeteg, és...

Ha nem vagyok cukorbeteg, és finomított cukrot viszek be (a napi ch mennyiségbe beleszámolva), az miért nem jó a diétában?

Figyelt kérdés

Ha nem érzem magam miatta éhesnek, és teljesen jól elvagyok azzal a napi kaja mennyiséggel, amit így plusz cukorral együtt beviszek, akkor miért gond, ha beviszek azt is? Ha ezzel együtt deficitben vagyok, és a makrók is rendben vannak.


20-on éves nő vagyok, kb. 5 kilót szeretnék ledobni, hogy ne legyen rajtam ennyi felesleg. Diéta mellett súlyzós edzéseket is végzek.

Tényleg olyan nagy gond a cukor így is, hogy figyel rá az ember? Ha igen, akkor mi a baj vele?


2020. márc. 16. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ép anyagcseréjű embernek minimális mennyiségben nincs baja vele. A baj az, hogy csaknem minden készételben, felvágottban, kenyérben, gyümölcsjoghurtban van, tehát ha ezen felül teszel még a kávédba is egy kanállal, máris túl sokat vittél be. Hosszú távon ez cseszi szét az anyagcseréjét az embereknek negyven éves korára. Jobb kerülni.
2020. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdemes minél alacsonyabban tartani a cukoirbevitelt, illetve minél lassabb felszívódásúakkal dolgozni ,hogy le lökdösse az inzulin (meg a többi hormon) szintet, mert bizonyos esetekben nem tesz jók a diétának, mínuszban sem. Ésszerű mennyiségekben, a megfelelő időben nincs gond, nyilván. Nem kell teljesen száműzni a cukrot.
2020. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond. Egy egészséges hasnyálmirigy ezzel lépést tart. A gond akkor kezdődik, ha van egy genetikai hajlam, amihez mértéktelen kalóriabevitel társul. A hasnyálmirigy ekkor bizonyosan nem fog és nem is tud örökké alkalmazkodni az ember butaságához, ezért rezisztenssé válik és kialakul a cukorbetegség.
2020. márc. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!