Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi mennyi fekvőt, lábemelést...

Napi mennyi fekvőt, lábemelést, guggolást csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni itthon edzeni. Nem annyira testépítés érdekel, szeretnék izmosodni meg erősödni, fittebb , egészségesebb akarok lenni. Erre a 3 gyakorlatra gondoltam, így több testrészem is meg tudom mozgatni. Lenne ezzel kapcsolatban néhány kérdésem. Szerintetek hogy kezdjek? Mennyiszer mennyit csináljak eleinte a gyakorlatokból naponta? Nem vagyok teljesen béna, aki 2 fekvőtől kifekszik 25-30-at meg tudok csinálni egyhuzamban, de ismétlésekben szeretném a gyakorlatokat. Illetve szerintetek heti hány alkalommal csináljam? Nem akarom nagyon leterhelni sem a szervezetem. Heti 3-4 alkalom elég? 21 éves fiú vagyok.

2020. ápr. 7. 11:51
 1/5 Anasz524 válasza:

Hogyha intenzíven szeretnél edzeni, akkor heti 3-4 alkalom szerintem elég. A gyakorlatokat pedig szintén 3x-4x ismételheted.

Ha nem akarod nagyon leterhelni magadat, akkor viszont próbáld ki azt, hogy a hét minden napján egy eveset eddzel, de egy napot pihensz.

Mellesleg nézz szét az interneten edzés tervekért, illetve vannak eddzős appok is.

2020. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha fekvőtámaszból megy 25-30db, akkor használj extra súlyt vagy csináld szabályosan amíg csak 10-12 ismètlést tudsz csinálni. Valamint variáld a fekvőtámasz fajtáját is.
2020. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem szeretnék egyből a dolgok közepébe vágni, mert amint mondtam nem csak fekvő lenne, hanem lábemelés és guggolás is. Szóval szerintetek mennyivel kezdjek? 3x10 mindenből heti 3/4 alkalommal oké? Vagy ez mehet minden napra?
2020. ápr. 7. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha izmosat akarsz, akkor nehéz gyakorlatot kell végezni. Pl sulyzoval kitörés.
2020. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%

Ha gyorsabb,látványosabb eredményt akarsz elérni, akkor hozzá úgy is kell enned. Szerintem nem kell csúcsdiétát követned, csak cukros italokat/ételeket ne nagyon egyél(génjeidtől is függ ez). Egyébként a heti 3-4x edzés elég és nem csak a sorozatszám a lényeg, hanem az idő(Egy óra, egy és fél kb.)!Ja és kell heti legalább kettő pihenőnap, hogy regenerálódj.Sok sikert:)


Ha jobban ráérsz másfajta gyakorlatokat is nézhetsz az interneten, pl: plank, kitörés, vagy ha van otthon súlyzód, de fontos hogy helyesen csináld a gyakorlatokat és melegíts be előtte, hogy ne húzodjon meg az izmod.

2020. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!