Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tanulhatok meg húzódzkodni?

Hogy tanulhatok meg húzódzkodni?

Figyelt kérdés

180cm vagyok, 80kg. Csináltam a kertbe húzódzkodót, két részes, az egyik olyan magas, hogy rá kell ugrani, a másik mellkas magasságban van.


Sajnos egyáltalán nem megy, egyszer sem tudom kihúzni magam.

Fekvőtámasz max 8 megy egyhuzamban.

Azt próbálgatom, hogy a kicsin megfogom alsó fogással behajlított kezekkel és felemelve a lábam tartom magam, ameddig bírom.


Nyárig van egy hónap, addig szeretnék megtanulni, legalább 5 felhúzást. Egyéb felszerelésem nincs, ötletek miket csináljak?


Majd 60 éves apám, aki 164 centi és 92kg felugrott és felhúzta magát 5x, nekem meg 22 évesen egy nem megy és ez nagyon zavar...



2020. ápr. 29. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolhatod először a negatív fázist (leengedés), vagy pedig lábod felrakod valahova, és enyhén segítesz a nyüzüge karodnak. Próbálhatod vízszintes testtel is csinálni az alacsonyabbikon, ha akad valami, amire lábod felrakod, így csinálva imverz evezést, ami szintén húzóizmokra megy. Kétnaponta dolgozz rajta, hagyj regenerálódásra időt.
2020. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előszőr csináld az ausztrál húzódzkodást erre keress rá googlen, illetve kapaszkodj fel a rúdra és függeszkedj.

próbáld meg azt is hogy felúgrasz és megpróbálod magad megtartani a felső pozícióban majd lassan leengeded magad.

nehéz lesz, legyen türelmed.

2020. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én hasonló testsúllyal úgy tanultam meg, hogy először egy széket tettem alá és az egyik lábam volt lelógatva úgy próbáltam, vagy nekem volt olyan rudam ami térdig ért és lementem fekvő pozícióba és onnan húztam fel magam az nagyon jól előkészítette a húzódzkodást és amit írtál hogy tartod magad azt is alkalmaztam végén már 1 percig is bírtam. Nekem megy azóta 8-10 felhúzás egybe. 18/F 184 cm 83 kg
2020. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erőltetni kell.

Minimum kétszer húzódzkodj egy héten.

Egyszer bicepsz edzésnél és egyszer hát napon.

Váltogasd a fogásnemeket edzésen belül.

Végezz "rásegítéses húzódzkodást" a segítéség lehet egy szalag vagy széket raksz magad alá vagy valaki tol fel...esetleg ha van rásegítéses húzódzkodó gép akkor királyság van :D


Végezz lehúzásokat csigán nagyobb súllyal.

Csinálj döntött törzsű evezéseket fűrészelést stb.

2020. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 30 fölött tanultam meg húzódzkodni rendes széles felső fogással. Minden edzésen fogáserősítés: a húzódzkodó állványon megkapaszkodtam, megfeszítettem a vállam, karok enyhén behajlítva, és csak tartottam magam "bukásig", 4-5 körben.
2020. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!