Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudnék megtanulni húzódzk...

Hogy tudnék megtanulni húzódzkodni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, vékonyabb testalkatú de izmos ahhoz képest, mert alapvetően sportolok, csak az utóbbi hónapokban kicsit kimaradt kb 3 év folyamatos, rendszeres (heti 5-10 edzés) mozgás után. De a kar edzést mindig is elhanyagoltam, gyenge pontom volt. Mondhatni elmaradott minden már izomcsoportomhoz képest (hát, has, láb, fenék az oké)


Most olyan 1-et tudok húzódzkodi egyszerre, maximum 2-őt. De utána már elfáradok es nem megy rendesen. Csak ebben az egy gyakorlatban szeretnék fejlődni. Hogy érhetnem el ezt a leghatékonyabban? Nem értek az edzéstevekhez, eddig ugye edzésekre jártam, amit most nem tehetek meg.


Reális, hogy 5 hózódzkodást meg tudjak már csinálni 30 nap múlva? Ha rendesen edzek.


2020. ápr. 4. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy összejön az 5 egy hónap múlva, lehet, hogy nem. Lányként már egy húzódzkodás is szép eredmény, persze attól függ, hogy csinálod. Alsó vagy felső fogással? És persze szabályosan-e.

Ha 1 vagy 2 darab megy csak egyszerre, akkor könnyített változattal kellene edzened. Csináld csak az ereszkedés részét, de lassan, legalább 5 másodpercig tartson. Ebből csinálj meg annyit, amennyi megy! Pihenj 2 percet. Majd ismét csinálj ebből, amennyit tudsz. Újabb 2 perc pihenő után csinálj egy harmadik sorozatot is. Ennyi az edzésed, ezt csináld meg hetente háromszor, két edzés között mindenképp legyen egy nap pihenő. 1-2 hét után kipróbálhatod a rendes húzódzkodást, jobban megy-e már.

2020. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, főleg most arra vagyok kívancsi, hogy ha 1-2 már megy, akkor edremes- e magát a gyakorlatot csináln,i vagy rávezetőket. De akkor kezdem könnyített, rávezetőkkel. Egyébként felső fogással megy 1, alsóval 2 talán. A temaköz miatt meg bocsanat, de meg talán ide tartozik leginkább a kérdés
2020. ápr. 4. 20:55
 3/5 amaboy01 ***** válasza:
Szia, ha egy-kettő megyen, akkor érdemes felbontani 5x1, de azt nagyon faszán csináld, ha 3 megy egyhuzamba akkor 2-t csinálj, hagyj erőt a bankba, heti 3 teljes test edzéssel próbálkozz, de ennyit leírni, számít, hogy mellett mit csinálsz még...
2020. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 subrette ***** válasza:

Hogy többet tudj húzódzkodni, erősíteni kell a hát és vállizmaidat. Az izomtömeg növeléshez úgy 6-8 ismétlés ideális. Mivel ennyit még nem tudsz megcsinálni, könnyíteni kell a gyakorlaton. Ennek jó módszere a gumikötél. A gumikötelet felül a húzódzkodó állványra akasztod, a lelógó hurokba pedig belelépsz vagy beletérdelsz. Olyan erősségű gumikötél jó, amivel meg tudsz csinálni 6 húzódzkodást szabályosan, teljes mozgástartománnyal. Ebből csinálj alkalmanként 4-5 sorozatot. Ahogy gyakorolsz, hamarosan több ismétlés is fog menni. Ha már megy 10 ismétlés egy sorozatban, akkor válhatsz gyengébb gumikötélre. Előbb utóbb eljutsz odáig, hogy gumikötél nélkül is fog menni 5-10-...

Gumikötelet lehet kapni sportboltokban. A különböző erősségűek általában más-más színűek. Több gyengébb kötelet is vehetsz, amit eleinte együtt használsz, mondjuk hármat, később kettőt, majd egyet. Utána már menni fog a gumikötél nélkül is.

2020. ápr. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak most szerintem nincsenek nyitva a sportboltok :(. Mindegy, azért megnézem majd
2020. ápr. 8. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!