Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tanuljak meg húzódzkodn...

Hogyan tanuljak meg húzódzkodni lányként?

Figyelt kérdés
Egyszer sem tudom kihúzni magam, viszont vettem gumiszalagokat, amivel már összejött egy nap alatt a 100 húzódzkodás (10x10). Arra lennék kíváncsi, hogy milyen rutint ajánlanátok, amellyel fokozatosan tudnám fejleszteni magam? Legfőkképpen nem az izomtömeg növelésére koncentrálnék, hanem az erősödésre.

2020. ápr. 3. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A következő lépés legyen az, hogy szalag nélkül csak a leengedést gyakorolod felülről: szép lassan, kontrolláltan csináld. Ha ez már megy szabályosan néhány sorozatban, elvileg eléggé megerősödtek az izmaid a felfelé szakaszhoz is. Abból nyilván kevesebb megy majd eleinte, de bele fogsz jönni.
2020. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor mától ezt gyakorlom!
2020. ápr. 3. 09:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Még volna egy olyan kérdésem, hogy minden nap csináljak néhány sorozatot, vagy inkább hagyjak pihenőnapokat?
2020. ápr. 3. 09:52
 4/7 anonim válasza:

kell egy pihenőnap (főleg az elején) hogy fejlődjön az izom

csak húzódzkodsz?

mert ha mindenfélére edzel akkor edzhetsz majdnem minden nap is mert úgyis minden nap más izomcsoportot mozgatsz meg (kondisok így szoktuk)

2020. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem csak húzódzkodom. Járvány előtt súlyzós edzéseket nyomtam, most pedig heti 6 nap cardióra szorultam, tehát igazából minden nap átmozgatom magam.
2020. ápr. 3. 10:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem bicepszből, tehát mikor feléd van a tenyered egész gyorsan sikerült. YouTube on rengeteg féle HIIT edzés van, az amit esetleg kétkedve nézel, azt is kezdd el, minél több féle terhelést kapjon az izmod

(tehát legyél nyitott ezzel azt akartam mondani) .A gumiszalagos húzodzkodást ne hagyd abba és legyél izomtudatos. Érezd a lapockád, az erőkart és hidd el hogy menni fog. Az én véleményem az, hohy hogy az sem baj, ha először nem teljes tartományban megy.

Vannak erre YouTube videók, a rávezető gyakorlatokkal, nekem a kondiban az a gép jött be nagyon ami x súllyal rásegít a húzodzkodásra, neked ezt a gumiszalag helyettesíti

2020. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem mind1, hogy milyen erősségű szalagok. Én úgy tanultam meg, hogy amikor épp arra járta, húzódzkodtam olyan erősígű szalagokkal amivel max 3-at tudtam, a leggyengébbel csak 1 ment, aztán egyszer csak megpróbáltam szalag nélkül és sikerült. Most már van, hogy 3 is sikerül egymás után. És én is lány vagyok.
2020. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!