Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdjek el tömegelni vagy...

Kezdjek el tömegelni vagy folytassam a diétát?

Figyelt kérdés

Hali, 18 éves vagyok, két éve edzek. Az első évben nem figyeltem a kajálásra, csak edzettem. Tavaly ősz óta “tömegeltem”, kb 1,5 hónappal ezelőttig, viszont nem nagy sikerrel, zsírt építettem fel, vizesedtem, de olyan igazán klassz izomtömeget nem építettem fel, mint ahogy azt akartam volna. Nyilván jött fel izom, erősödtem, de nem sokat. 176centi vagyok, 65 kg-ról felmentem 75-re, közben a kockahasam megmaradt, viszont a hátamban és derekamban raktároztam rengeteg zsírt, és ezért elkezdtem diétázni. 3 hét alatt leadtam 5 kilót, és nagyon elégedett lettem, a hasamon a kockák jól látszódnak, a bicepszem eres, a combom szeparált (mindig is az volt az erősségem, 58cm a kerülete, úgy hogy a szeparációk nagyjából látszódnak, azaz ott nem raktározok sok zsírt), a hátamon a karácsonyfa kezd látszódni.

Viszont a mellemmel és vállammal nem vagyok megelégedve. A mellem lapos és vizes, a vállam meg kicsi, plusz a hátsó vállam kb. nem létezik.

Ezért gondolkodtam azon, hogy az utóbbi pár hétben rengeteget okosodtam, lehet most összeállítanék egy okosabb tömegelős étrendet, és ha gáz van, akkot megint lefogyok, mert úgy vettem észre, hogy nagyon könnyen megy.


Jelenleg vékony-szálkás-izmos a testalkatom, látszik, hogy edzek, de nem vagyok elégedett, túl vékonynak érzem magam.

Szerintetek?


176cm/jelenleg kb.71-72kg 18éves fiú



2020. máj. 11. 15:05
 1/3 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Röviden annyi, hogy nem vagyok elégedett a mostani izomtömegemmel, viszont a szálkásságomat sem akarom feláldozni. Főleg, hogy mindjárt nyár.

Esetleg képeket is küldök privátban, ha az segít valakinek :)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2020. máj. 11. 15:14
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy válaszd a tiszta tömegélest

[link]

2020. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Clean bulkot tolj, azaz max +100 kalóriát egyél a testfentatáshoz képest, nem fog zsír feljönni viszont az izom ugyanúgy jönni fog.
2020. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!