Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony ember szeretne izmot...

Vékony ember szeretne izmot felszedni?

Figyelt kérdés

Hello!


Szóval kicsit nagy bennem a katyvasz már a témát illetően. Az a helyzet, hogy alkatomnál fogva vékony lány vagyok. Sosem voltam válogatós, eszem mindent, nincs semmi vitaminhiányom de ez van. Egy stresszes időszak után sajnos még dobtam le magamról.. Na azóta szenvedés van, hogy visszaszedjek.


Régebben edzettem, úgy sikerüt valahogy többet magamra szednem. Most azonban ez nem működött, stagnáltam. Pedig már nem csak saját testsúlyos edzést folyatatok. Mindenki azt mondogatta tömegnövelő, súlyzós edzésre van szükség ilyenkor. Na iegn, dee erre meg azt mondta nekem valaki, hogy ez hülyeség, mert amíg nem visz be valaki kellő tápanyagot (mondjuk az én esetemben), ez fordítva fog működni és bizony fogyni fog az illető. Szóval azt tanácsolta, hogy emeljük meg a kalóriabevitelem kb 500-al és ezt tartsam pár hétig, hogy megszokja a szervezetem és picit tudjon felszívni.


Szóval akkor emellett nem javallott mozogni, mert "ledolgozom" ezt a plusz kalóriát? Kardiót nem végeztem, kb fél órás edzést szoktam végezni szalaggal/súlyokkal. Ti mit tanácsolnátok ilyen esetben? Van aki szintén emiatt kezdett bele edzésbe és sikerült neki erősödni?


Köszi a választ!



2020. máj. 11. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
De kérdés, hogy milyen tömeget szeretnél felszedni. Mert naturálban az izomtömeg növekedése lassú folyamat még férfiaknál is, nőknél pláne. Kalória plusszban lenni az egy jó ötlet illetve szükséges, az edzés is. Egyél többet, de törekedj jó minőségű szénhidrát-és zsírbevitelre. Hogyha nem jön úgy sem, akkor lehet csalni picit, szalonna stb., de ne azzal kezd.
2020. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a mozgásra így is úgy is szükség van mellé.. Kb 1800 kalóriát szoktam enni ahogy összeszámoltuk, és 2300 lett a target. Ha emellett edzek heti 1-2 alkalommal, de nem kardiózom(!) akkor nem szabadna fogynom, nem?
2020. máj. 11. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzés nem éget el jelentős mennyiségű kalóriát, mehet belőle több is.

Sajnos nem tudom az alapanyagcserédet, így nem tudom, hogy a szervezeted számára a 2300kcal többlet vagy deficit. Ez a sport folyamatos self-monitorozást és után-állítást igényel meg, reagálnod kell arra, ha valami nem a cél szerint történik.

A kardiónak az egészségmegőrző szerepe is fontos, ha más nem, egy 10-15 perces gyors séta jellegű bemelegítés edzések előtt nem fog lefogyasztani.

2020. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ahaa értem.

Alapanyagcserém tekintve a kalkulátor alapján kb 1800 kcal szükséges ahhoz, hogy jelenlegi súlyt tartsak. Ami szerintem viszonylag releváns, mert nagyjából csak ennyit ettem eddig (ha nem kevesebbet mikor stresszeltem) és stagnáltam végig.

2020. máj. 11. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, hát meglátod a későbbiekben, hogy a +500kcal elegendő-e, ha nem, emelsz.:)
2020. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Deka szuszi
2020. máj. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!