Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a leghatékonyabb fenékedzés?

Mi a leghatékonyabb fenékedzés?

Figyelt kérdés
A neten annyi mindent lehet olvasni és mindenhol más más gyakorlatokat írnak “leghatékonyabbnak” de valójában mi az ami tényleg nagyon formálja illetve erősíti a feneket? (A súlyzós edzéstől sajnos csak a combom lett sokkal nagyobb aminek viszont nagyon nem örülök:( )

#edzés #gyakorlat #Fenék formáló #Fenék feszesítő
2020. máj. 21. 21:34
1 2
 1/15 anonim válasza:
77%
Szia! Én saját tapasztalatból mondom, hogy a “bridge”, nagyon jó gyakorlat. Használhatsz hozzá gumiszalagot, súlyzót, hogy fokozd a nehézséget. Ezen kívül guggolások, ezeket is lehet erős rezisztenciájú gumiszalagokkal. Illetve guggolásból felugrás, 30 darab már nehezen van meg :D Természetesen ezeket gumik nélkül is lehet.
2020. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
guggolás, egylábas kitörés
2020. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Még mindig a guggolás és a netes gumiszalagos posiformáló gyakorlatok még mindig nem érnek sokat meg azok se amikor otthoni hiper szuper posigyakorlatot mutatnak be a csajok persze súly nélkül valami szőnyegen. Még mindig súlyzós edzés a leghatékonyabb rá.Miért mit hiszel mi a leghatékonyabb a Rubint Réka tornája? Amúgy szerintem egy kis guggolástól nem lehet túl izmos a combod, amúgy az izmos comb szerintem szexy. 23F
2020. máj. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1.,2. köszönöm a hasznos tanácsokat akkor ezeket helyezem előtérbe!

3. Nem az otthoni kis guggolástól hanem a 10 év tánctól túl izmos a combom és ezért szeretnek inkább fenékre edzeni hogy akkor valamivel arányosabb legyen a testem:( Egyébként igen, Rubint Réka videoitol is lehet szenvedni rendesen a vége felé. Egyszer próbáld ki ;)

2020. máj. 22. 00:48
 5/15 anonim válasza:

Hát én konditerembe sose jártam, csak itthon kisebb súlyzókkal (20kg), ággyal (sok kg), edzettem (amíg nem derült ki, hogy azért fáj a hátam gyakran, mert gerincsérvem van és el lettem tiltva minden ilyesmitől) és megcsináltam a rubint réka tornáját és... kicsit talán épphogy leizzadtam, de.... nem éreztem hogy dolgoztak volna az izmaim.


Viszont! ettől függetlenül, aki a nulláról indul, annak eleinte a súlyok nélküli edzés is hatásos lesz. Aztán ha már túl könnyű, akkor próbálj meg súlyokat használni. Először mondjuk vizespalackot. Később több vizespalackot. Könyvekkel megrakott hátizsák. Kézi súlyzó. Mégkésőbb ágy, az öcséd, stb. :D Hajrá

2020. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hat ezt sajnálom nagyon:(

Nem pont a nulláról indulok de kb egy 10es skálán 4esen... de nem szeretnék egy kigyúrt nemtudom mi lenni mert akkor a noiessegem oda lenne így is a combom zavar a legjobban szóval akkor egyelőre folytatom ezeket a sulyzos otthoni edzéseket aztán csak lesz valami 😌

2020. máj. 22. 01:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leggyorsabb eredmény érdekel,akkor a farizmokat keményen kell terhelni,hogy növekedésnek induljanak.

Itt egy olyan izomrol beszélünk,ami a legnagyobb a testeden.Ezért az ilyen vizes palackos,100ismétléses ugribugrik nem segítenek.Illetve de,ha ráérsz évekig.Kevésbé valószínű,hogy fejlődni fognak.

Az égő érzés ne tévesszen meg!!Az nem azt jelenti,hogy te intenzíven edzettél.

A takarítónéni is tudja pucolni az ablakot egész nap,mégsincs hatalmas vállizma,se karja.Pedig ugye,ha nem ezt végzed rutinszerűen,mindennap,és ha csak fél óráig csinálod otthon,bizony égni fog a vállad,és a karod is.

2020. máj. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Guggolás, csípőemelés, kitörés, merev lábas felhúzás. Ezek az alapok. Súllyal hatékonyak, de saját testsúllyal is lehet bizonyos szintig nehezíteni. Egy lábas verziók guggolásnál, csípőemelésnél, kitörésnél azt hiszem bolgár guggolásnak hívják, mikor felteszed a hátsó lábad valami emelvényre. De a mély guggolás, ha felállsz valamire, illetve csípőemelésnél is lehet a lábad magasabban. Fontos, hogy érezd a farizmaidat edzés közben. Illetve, ha 15-20 db-ot meg tudsz csinálni 3 sorozatban, akkor váltani kell nehezebbre, mert nem lesz hatásos.

A combjaid miatt meg ne aggódj. Nem nagyon fog vastagodni, hacsak nem eddzel rá direkt súllyal. Az olyan gyakorlatok pedig, amik a feneket is érintik, a fenekedet fogják izmosítani, ha valóban le van maradva. Több izomcsoportot érintő gyakorlatoknál mindig a leggyengébb fogja meghatározni a teljesítményt. Amíg az fel nem fejlődik, addig az erősebb maximum szinten marad.

2020. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
51%
3-as, látom le lettem szavazva. Férfiként biztos jobban tudod, én saját tapasztalatból írtam. Nyilván a gumis edzés heti egyszer valóban nem ér semmit, ezért kell erős gumival, súlyokkal, heti 4-5x intenzíven edzeni rá. Több, mint egy éve így edzek, és rendkívül látványos az eredmény.
2020. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A guggolás. Csináld magadhoz képest minél nagyobb súllyal, de még szabályosan. Mellé mehetnek kiegészítő gyakorlatok, mint ők bolgár guggolás, csípőemelés
2020. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!