Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a régi nagy erőemelők is...

Ha a régi nagy erőemelők is osztott edzést végeztek, ma már miért nem divat egyáltalán az osztott edzés?

Figyelt kérdés

Pl Ed Coan vagy Kirk Karwoski is osztott edzést végzett, heti 1x edzettek minden nagy izomcsoportot, úgy mint a testépítők.


De ma már csak a hobbigyúrósok edzenek osztottan.

Aki komolyabban foglalkozik vele az teljes test, alsótest-felsőtest, 5-6 napos pushpullleget vagy valami hibrid felosztást használ. Most meg azt is kitalálták, hogy dobozra kell ugrálni mert az erősíti a guggolást..


Azóta rájöttek, hogy a hagyományos osztott edzés elavult vagy ez csak valami új divat?



2020. máj. 28. 17:52
 1/1 MadSeal ***** válasza:
Nattyként a fehérjeszintézis fentartása érdekében jobb, ha többször edzel egy adott izmot. Pláne teljesen kezdőként. Én, amikor elkezdtem személyi edzővel edzeni 1-2 hónapig, hogy tanulgassak valamit, csináltatták velem a bro splitet, közben meg alig fejlődtem. Még az is sokkal jobban fejlesztette pl. a fekvenyomásom, amikor elkezdtem minden este fekvőtámaszozni, mellem is picit kerekebb lett. Erőemelésben meg már csak a gyakorlás, a technika javítása végett is érdemes többször csinálni egy-egy alapgyakorlatot.
2020. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!