Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan dobjak össze magamnak...

Hogyan dobjak össze magamnak egy jó edzéstervet?

Figyelt kérdés

Eddig csak “edzegettem”, minden izomcsoportra egy gyakorlattal. Most össze szeretnék állítani magamnak egy kicsit összetettebb tervet.

Heti 3x szeretnék teljes testre edzeni, és úgy szeretném, hogy legyen A és B nap, mindkét nap másféle gyakorlatokkal, és akkor egyik héten A B A, következőn B A B ... így edzenék.

Ami rendelkezésemre áll: fekvenyomógép (lehet rajta fekvenyomni, vannak oldalt rudak amikre lehet súlyt pakolni, és úgy fekve felhúzni karral... nem tudom minek hívják pontosan, illetve lehet rajta combot is edzeni. Természetesen van egy kétkezes rudam, illetve egykezesek is súlyokkal. Mindenképp otthon szeretnék edzeni.

Nagyon szépen megköszönném ha tudna valaki segíteni, tippeket adni, hogy milyen gyakorlatokat lenne érdemes csinálnom.



2020. jún. 5. 20:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem írni, de tömegnövelés lenne a cél.
2020. jún. 5. 20:46
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell terv. Ha van tehetséged ehhez a sporthoz akkor ösztönösen jön. Érzed mikor, hogy kell edzeni a tested.


Ha ez nincs meg akkor keress másik sportot.

2020. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem ehhez a sporthoz nem tehetség kell, hanem kitartás és akarat. Nem sportként szeretném felfogni, hanem hobbiként, illetve egy célként. Nem akarok hatalmas izmokat, de mivel elég vékony vagyok szeretnék egy jól kinéző, átlagos, sportos testalkatot építeni. Szerintem a súlyzós edzés pont az a sport amit meg kell tervezni mielőtt belefogsz.
2020. jún. 5. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Így nagyon nehéz lesz. Inkább járj túrázni, vagy futni vagy amit akarsz. Nagy csalódástól kíméled meg magad.
2020. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Dekaszuszi
2020. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szteroidokból inkább kimaradnék, de azért köszi a tanácsot😉
2020. jún. 5. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Anélkül nincs komoly strandforma
2020. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Anélkül nincs értelmes forma
2020. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy

Ne próbálj kezdőként magadnak programozni, keress egy sablon programot vagy egy tapasztaltabb edzőt

2020. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es baromságot ír.


Kezdőként próbáld ki az ICF 5x5-öt vagy az ICF 2.0-át.


Késöbb meg kell egy periodizált terv

2020. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!