Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Előny lenne nekem mma-ban az,...

Előny lenne nekem mma-ban az, ha most elkezdeném, hogy naturálban testépítek 6 éve és összehoztam egy egész jó fizikumot és erőszintet?

Figyelt kérdés
81 kiló vagyok 12 százalék tzs, 176 cm magasság. Erőszint: 200 kg guggolas, 220 kg felhúzás 160 kg fekvenyomás.
2020. aug. 29. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Birkózásban igen, állóharcban nem mondanám.
2020. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Határozott előny lenne, csináld.
2020. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Hatarozottan hátrány. Mivel 176 centivel kb. 70 kg-ba indulnál úgyis. Tehát 10 kilót le kellene adnod. Fogyasztaskor meg jó par kg izom is lemegy és ezáltal az erő is csökken. 80kg-ba a 185-190 cm körüli versenyzők indulnak java részt, akik simán lebontanának a hosszú vegtagjaikkal. Neked meg a rövid ütőtávod miatt nem sok esélyed lenne. MMA-ba egyébként se az izomtomeg a lenyeg. Sőt, csak a nehéz meg felnehez súlyban előny ahol 185-200 centi körül mozognak. A te magassagoddal rendelkezők 90%-a szálkás izomzatrá törekszik. Mert így tud gyors és fürge lenni meg a sok izom egyébként is zabalja az oxigént emiatt sokkal hamarabb elfáradsz. Egyébként is lassít a túl nagy izomtomeg, felesleges ha nem nehezsulyban vagy, márpedig 176 centivel az esélytelen.
2020. aug. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. 12 százalék tzs-vel viszonylag szálkásnak mondhatom magam, és bőven van állóképességem is. Ezzel a 70 kiloval pedig erosen tulzol szerintem. 175 centi magas mma-sokat mezek, mind 75-80 kilo altalaban szalkasan.
2020. aug. 30. 07:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként.
2020. aug. 30. 08:06
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

Ez hülyeség. Testharcban földhöz csapna mindenkit. A sok magas vékony gyerek nem tud birkózni.

2020. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, azert gondoltam az mma-ra, mert ott a magassag annyira nem szamit, mint mondjuk a bokszban.
2020. aug. 30. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen más izomstruktúra kell a bunyóhoz, mint ezekhez a szimpla erő gyakorlatokhoz. Hamar kifáradnál és valószínű sérülnél is. Egyszerűen a stabilizátoraid nem lennének képesek végezni a dolgukat olyan dinamikus terhelés mellett. Arról nem is beszélve, hogy állóképesség ide vagy oda, ha 10 kilóval kevesebb izom lenne rajtad, jobban bírnád. Ez tény.
2020. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, mégis mindegyik komolyabb MMA-s ki van pattintva


Judo edzőm is mondta, hogy csomóan vannak akik nem technikásak, de erőből megnyerik a meccset

2020. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindig figyeltem arra, hogy funkcionális izomzatot építsek fel. Szabadsulyos alapgyakorlatokbol all az edzesem, emelett csinalok sakat testsulyos gyakorlatokat, sokat vegzek egykezes gyakorlatokat, egylabas guggolasokat. En is rengeteg kigyurt allatot latok mma-ban, es ott nincs akkora hangsuly az allokepessegen, mint a bokszban.
2020. aug. 30. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!