Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség étrend/edzésterv téren?

Segítség étrend/edzésterv téren?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 175cm, 80kg vagyok. Szeretnék fogyni, mivel a karantén alatt eltunyultam

Edzéstervet szeretnék kérni konditerembe és egy étrendet is mivel tejfehérje intolarenciával rendelkezek így a tejtermékek kizárva, kicsit tanácstalan vagyok étrend terén de remélem tudtok segíteni. 17/f


2020. szept. 4. 00:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyjából én is akkora vagyok mint te,én pl 1800 kalóriát viszek be,100-120g fehérje,160g szénhidrát meg 60g zsír,nagyjából ezekkel a makrókkal de nem kell grammra pontosan túlgondolni a dolgot.

Kezd el hasonló kalóriával és figyeld a tested reakcióit,heti fél kg fogyás lenne az ideális,ez szerintem egy simán tartható étrend ha nem indul meg a fogyás akkor kis aerob edzést érdemes berakni az edzéstervbe mondjuk heti 2 30 perces tempós séta vagy kocogás teljesen jó.

Edzéstervnél a teljes testes lenne a legjobb heti 3 alkalommal,ez égeti a legtöbb kalóriát és mozgat át minden izmot edzésről edzésre,kicsit több idő mint az osztott de érdemes szuperszettekbe is végezni vagy triszettbe pár gyakorlatot,én pl hát mell szuperszett,váll bicepsz tricepsz triszettel szoktam időt nyerni.

Edzésterv meg gyakorlat leírások vannak neten nagyon jók azt könnyen találsz.

Tejtermék nem is baj ha nincs az étrendedbe,hús,hal mint főfogás bőven jó variálható is,köretekbe is van fehérje szépen,hüvelyes,olajos magvak is kellenek és egészségesek is,zabkása fehérjével vagy valamilyen gyümölccsel,ezekkel simán hozható a fennt leírt makró.

2020. szept. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!