Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, akik értenek a...

Testépítők, akik értenek a kalóriabevitelhez, táplálékkiegészítőkhöz kérem tudnának írni egy privát üzenetet? (pár kérdés végett)

Figyelt kérdés
Ha a kérdés alá írsz, akkor írok én. :)

2020. szept. 17. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Toljad a kérdést tesó
2020. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
miért nem teszed fel nyilvánosan? többen szólnának hozzá
2020. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsóval. főleg ha nem is ért hozzá az emver, kap egy jól hangzó magyarázatot üzenetben, aztán elhiszi, közben meg lehet, hogy pont az ellenkezője az igaz. érdemes inkább kiírni ide, had veszekedjünk.
2020. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ebben a témában inkább egy sporttáplálkozásban jártas dietetikust kérdezz!
2020. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg legalább a SOTE DIETETIKAI ÉS TÁPLÁLKOZÁSTUDOMÁNYI TANSZÉK tanszékvezetőjével kéne konzultálni.



Itt találsz elérhetőséget

[link]

2020. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
A NASA nal sokkal naprakeszebb infokat talalnal, de hallgass csak nyugidtan az elozo kettorw..
2020. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat, igazatok van kettes és hármas, így leírom:


100kg és 200 cm vagyok 19 éves, izomtömeget szeretnék növelni és legfontosabb számomra a táplálkozás és emellett szeretnék táplálékkiegészítőket használni. Van időm mindennap lemenni edzeni, viszont láttam olyan edzésterveket ami 3 vagy 5 naposak, a kérdésem az hogy mi a különbség aközött hogy három vagy öt napban osztom fel az edzést? Mennyi fehérjét,ch,zsírt vigyek be /kg? Melyik napszakban kell többet bevinni adott forrásból? Kezdésként milyen táplálékkiegészítőket használjak? (vitaminok, bcaa, kretain, fehérje, glutamin?)


Valamint azt veszem észre hogy általában mindenki tömegel az elején majd amikor jön a szezon mindenki szálkásít, én 100 kiló vagyok viszont a magasságom miatt teljesen eloszlik, viszont mégis azt érzem hogy 5-6 kilót leadhatnék, kénytelen vagyok én is több szénhidrátot bevinni az elején? (ez lehet teljesen fals amit írtam, viszont ezért is kérek segítséget).


Köszönöm.

2020. szept. 18. 12:03
 8/12 anonim ***** válasza:

No. Elég hosszú téma, végtelenségig fejthetném, szóval kapsz pár támpontot, amin elindulhatsz, de ha egy egy dologról nem találsz választ, írj. (ide)

Az izomtömeg növeléshez kalória többlet kell, azon belül is normális mennyiségű fehérje (1.8g/tskg) zsír (legalább 1g/tskg) és ch bevitel.

A különbség a 3 és 5 napos edzésterv között (jó esetben), hogy egy adott munkamennyiség 3, vagy 5 napra van elosztva. Ez attól függ, kinek mennyi ideje van edzeni. az 5 annyiból jobb, hogy jobban oda tudod tenni magad, mert nem mind1, hogy egy edzésen teszem azt pl 25 sorozatot csinálsz, vagy 50 et, tehát egy adott mennyiségű munkát osztod el több fele.

Mint írtam, kell egy minimális többlet, ezt kalkulátorokkal nagyjábólra ki lehet számolni, de pontosan nem lehet megmondani, sok mindentől függ. Az elején nem is érdemes annyira rágörcsölni a kajára, mert csak elveszi a kedved az élettől is az állandó grammozás, meg az első pár hónapban fejlődni fogsz ez nélkül is. Ezek ellenére érdemes követni pár egyszerűbb fontos dolgot, pl napi legalább 3 fő étkezés, de jobb a 4 (ha keveseket eszel, akkor 5), reggeli és vacsora legyen ezek között. Érdemes több hús(féléket) fogyasztani, meg 20tskg(testsúly kiló grammonként)1 liter vizet, tehát esetedben 4liter, elosztva a nap folyamán. Érdemes a szénhidrát dúsabb kajákat (pl nagyobb adag tészta, vagy rizs ) edzés előttre időzíteni, kb 1,5 vagy 2 órával, ez is majd kiderül, melyiket bírod jobban.


Kezdésként fontossági sorrendben írom le, hogy milyen kiegészítőket érdemes használni, aztán rajtad múlik, mennyi pénzed van(erre).

Multivitamin (lehetőleg szerves magnézium, és c vitamin kieg. -el, télen +d vitaminnal)

Fehérje


A többi kieg. kezdőként nem ad annyit. Amire nem tértél ki, én viszont kitérnék, az az, hogy érdemes lenne személyi edzőt fogadni az első pár edzésre, pl egy hónapig, hogy megtanítson az alapokra, hogy nagyjából mi hogy működik. A felhúzás, rudas fekvenyomás, és a guggolás a legjobb gyakorlatok, ugyanakkor a legsérülésveszélyesebbek is, szóval csak okosan.

A tömegelés szálkásítás ciklust érdemes későbbre tenni, amikor már lesz mt leszálkásítani. Az utolsó sorban azt írod, hogy leadnál egy pár kilót, muszáj e pluszba enni ch val. itt visszacsatolnék gyors az elejére. Kezdőként az első 2-3-4 hónapban akkor is tudsz fejlődni, ha minuszban vagy, azaz közben zsírt veszítesz. Ha van rajtad felesleg, ezt az időintervallumot érdemes lehet kihasználni ilyen szempontból, viszont ez számolgatást jelent (napi szükséges bevitelből kellene kivonni 500 kalóriát, hogy kb heti fél-1 kilót fogysz).


Talán nagyjából leírtam mindent. A többiek majd kiegészítik, kimaradt ez az, de erről, főleg ennyi témáról örökké is lehetne írni.

2020. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyit még gyors hozzáfűznék, hogy amennyiben teljesen kezdő vagy, érdemes lehet elolvasnod a powerbuilder ebookot, meg a sárga kapszula ebookot is.vannak benne elavult információk, illetve utóbbiban sok agymosás tápkieg termék részen, azt érdemes helyén kezelni, de ettőől független egy remek alapot fognak adni, hogy tudd merre vagy kb arccal.
2020. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2020. szept. 18. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!