Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miben más az, ha 70 kilós...

Miben más az, ha 70 kilós rúdra rakok 30 kg-nyi gumiszalagos ellenállást, mint ha rendesen 100 kilóval nyomnék?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

100 kg tömegnek van egy konstans ~1000 (981) Newton súlyereje, amit a fekvenyomás teljes mozgástartományában le kell győznöd.

70 kg tömegnek van egy konstans ~700 (686.7) Newton súlyereje, ami a teljes mozgástartományban ott van, illetve "30 kg-nyi gumiszalag ellenállásnak" (ami tételezzük fel, hogy azt jelenti, hogy a legfelső pontban ~300 Newton rugóerőt fejt ki) lesz 0 és 300 N közötti legyőzendő rugóereje. Tehát a legalsó pontban, ahol elernyed a gumi, ott nem lesz extra terhelés a 70 kg-hoz képest, és ahogy viszed egyre feljebb, lineárisan nő a terhelés.


Súlyzónál tehát konstans 981 Newton terhelést mozgatsz, gumiköteles nyomásnál pedig 686.7 N-tól 981 N-ig növeled a terhelést, ami csak egyetlen pontban lép fel maximálisan, és vissza 686.7-re, a gumiszalag megnyúlásával arányosan.

2020. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan, viszont ettől még lehet jó jobb híján
2020. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz kapcsolódva pedig kiegészíteném, hogy a fekve nyomás során az alsó régióban dolgozik inkább a mell, míg fent a váll elülső feje és a tricepsz hosszú feje. Tehát a gumiszalag max terhelése ott összpontosul ahol alig kap már terhelést a nagy mellizom, és ott a legcsekélyebb ahol viszont épp hogy igen. Ez akkor lehet jó, ha relatíve el van maradva a melled a másik két izmodtól...
2020. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első micsoda fizikus. VIKEN lenne a helye neki is.
2020. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

😂😂😂

Egy mechatronikai mérnökim van, annyira nem vagyok nagy koponya, hogy villanyos legyek... :)

Mondjuk ez ilyen erős hetedikes fizika talán.

2020. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Poénból írtam amit írtam. Minden ilyenről a VIK jut eszembe!
2020. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetemi Vietnam flashback? :)
2020. szept. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hétvégére kifáradok, és mivel hétfőtől megint egyetem, kicsit kikapcsolódok a neten!
2020. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kitartást! Már csak pár (fél)év és vége, aztán learathatod a tanulás gyümölcsét. Písz! :)
2020. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!