Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok izmot építeni?

Miért nem tudok izmot építeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 5 hónapja edzek rendszeresen és azóta csak minimális izom növekedést tapasztaltam. (Kezdő vagyok)

Napi 1200 kalóriát eszek, lehet hogy emiatt nem tudok izmosodni? 172 cm vagyok és 63 kiló(lány). Ha többet eszem attól félek zsír is jön fel. Heti 3x edzek súlyokkal. Mit és mennyit kéne ennem hogy izmosodjak?



2020. okt. 21. 13:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve az izom növekedése csak a fehérje mennyiségtől függ vagy az össz kalória beviteltől is?

Tehát ha deficitben vagyok de elegendő a fehérje akkor izmosodok?

2020. okt. 21. 13:29
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Na, itt több gond is van. Először is tömegelés előtt le kellene vinni a testzsírszázalékodat. 172 centivel és 63 kilóval biztosan nem vagy kövér, de talán érdemes lenne kicsit szálkásítani. Ehhez jó a napi 1200 kalória, viszont bőségesen kell enni a fehérjét, hogy amit leadsz, zsír legyen, ne izom. A bőséges azt jelenti, hogy napi 120 gramm körül. Ha kezdő vagy, elképzelhető, hogy fogyás közben is izmosodsz picit, de alapvetően már annak örülni kell, ha súlyvesztés közben megmarad az izomtömeg. Tehát szerintem adj le néhány kilót, és utána jöjjön a tömegnövelés. A napi 120 gramm fehérje maradhat, de a kalóriát jelentősen növelni kell, valószínűleg kicsivel 2000 fölé.
2020. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Fordítva is lehet csinálni, hogy először tömegelek és utána szálkásítok le?

2020. okt. 21. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:

120 gramm fehérje csak akkor lenen bármilyen szinten hasznos ha szteroid szednél, a szervezted egyszerűen képtelen felhasználni.

az átlag embernek a tömegélés azt jelenti, hogy hízik némi extra izommal aztán meg szálkásít (fogyókúrázik de ugye az nem menő kifejezés.)


nem meglepő, hogy ezt a választ kaptad mindig ez a hülyeség van.


Ha szeretnél segítséget akkor írd le:


Mit is szeretnél pontosan. Izmosodni, fogyni kettő együtt stb.

Milyen az életviteled az edző teremen kívül. Üllő munkát folytatsz, mennyit mozogsz egyébként stb.

Milyen az étkezésed mennyi fehérjét tartalmaz. Mit és mennyit eszel.

Milyen az edzésed mekkora súlyokat használsz milyen gyakran emelsz a súlyon. Milyen tervet használsz.


rengeted dolog van ami befolyásolja. ezért nem csak az a válasz, hogy tömegelj oszt ha megvan a tömeg szálkásítsáá

2020. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Izmot szeretnék szeretnék növelni első sorban.

Ülő munkát végzek, az edzőtermen kívül heti 2x futok.

Általában csirkemellet fogyasztok ebédre, 2-300 grammot és mellé rizst vagy párolt zöldségeket, délelőtt zabkását, tojást, teljes kiőrlésű kenyeret csirkemell sonkával, délután általában fehérje shake/szelet, jogjurt, zöldségek, gyümölcsök, tojás stb... Mindg próbálok mást enni változatosan. Ez összesen kb napi 1200 kalória szokott lenni és kb 90 gramm fehérje.

Edzeni viszonylag kis súlyokkal szoktam (másoknak kicsi súlyok, de nekem pont annyi hogy megy vele a 8 ismétlés), ez karra kb 6 kiló, hátra 20 kiló, guggolás 10 kiló. Tudom ezek nem nagy súlyok de arra törekszem hogy szabályosan csináljam a gyakorlatokat.

2020. okt. 21. 16:07
 6/8 noro2 válasza:

Ha izmot szeretnel epiteni akkor tobb kaloriat kell enned mint amennyit elegetsz(szamold ki egy online calorie calculator-al)

Aztan a kaja:

Feherje 2g/testsuly kg

Szenhidrat kb 200-300g

Ezek kaloria erteket add ossze es a hianyzo kcal legyen zsir

1g fehere 4kcal

1g szenhidrat 4kcal

1g zsir 9kcal

Edzz teljes testet misnig pl heti 3x alap gyakorlatokkal gugolas felhuzas ilyesmi

Az edzeseid kovesd hogy mikor mit mennyivel csinalsz es a kovetkezon probald meg tobbel vagy +1 ismetlest

Aludj mindig min 8 orat

Igyal sok vizet

Szedj egy jofele multivitamint

2020. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ehhez kellene minimum 2000 kalória = nem eszel eleget
2020. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az össz-bevitel számít, az izom nem csak fehérjéből áll, hanem víz és ch is van benne
2020. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!