Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként hány kg a "végcél"...

Nőként hány kg a "végcél" guggolásnál?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, akik komolyan edzenek (vagyis 30 kg-tól felfelé guggolnak), azok meddig jutottak el? Ha úgy van, esetleg tudtok az alakotokhoz hasonló képet küldeni?


Jelenleg 30 kg-al guggolok otthon. 15-el kezdtem, de már ezzel is megy kb 40 ismétlés, csak nincs több súlyom itthon. Szeretném csak így előre besaccolni, mekkora súlyokat kellene majd vennem. Továbbá megköszönném, ha ajánlanátok oldalakat, ahol jó áron (mivel egyetemista vagyok) tudnék súlyokat, rudat venni. Lehet hülyeség, de én úgy 80 kg-ot gondoltam végcélnak, de testsúlyban nem szeretnék hatvan fölé menni (52 vagyok), arról pedig még fogalmam sincs addig mennyit nőne a testtömegem. Mondjuk úgy, szeretnék nagyon kerek feneket, de nem ilyen ijesztő mértékű izomzattal.


Kérlek, nézzétek el a tudatlanságom. :)



2020. nov. 18. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mutass képet a testedről. 18/l
2020. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A 80kg guggolás reális, de van annál feljebb is, attól függ, mennyire szeretnél elmenni. Amíg nincs súlyod, lassíthatod is a gyakorlatot, vagy megállíthatod az alján, nehezítésnek megteszi. Ami a túl izmos dolgot illeti: Nem hiszem ,hogy szteroidok nélkül nőnél létezik olyan. :)
2020. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Testsúly x 2 egy jó cél nőként. Samantha Eugenie IPF világbajnok 63 kilósan 182.5kg-t guggol, és szerintem ő az egyik legszebb nő a sportban, "ijesztő" izomzat nélkül.
2020. nov. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy női ismerősöm a teremből, ahová járok, amúgy személyi edzéseket is tart 120kg-val guggol. Egyébkén a lányok-nők általában "szeretnek" megállni 40-50kg körül.


Egyébként a saját testtömeged miatt ne aggódj, szerintem nem fog lényegesen változni. Esetleg plusz 1-3 kiló, amíg eléred a célod, de az sem fog rosszul állni. Az izom sűrűbb szövet, mint a zsír, simán lehet, hogy vékonyabbnak fogsz látszani annak ellenére, hogy nehezebb leszel.

2020. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. nov. 18. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen cél.

Vannak nők, akik guggolnak 200 kg felett is.

És nem is tul izmosak,nagyok.Az átlaghoz képest nyilvan izmosabbak,de nem testépítők.

Ugyhogy hajrá.

2020. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy nagyjából reális táblázat erről:


[link]


Eszerint egy 55 kg-os nő kb. 92 kg-os guggolással számít haladónak, és ehhez várhatóan legalább 5 évet kell edzenie. Szerintem neked ez egy reális cél (a 80 kg mindenképpen).


A plusztömegtől ne félj, az csak akkor jön, ha növeled a bevitt kalóriamennyiséget. Viszont tudni kell, hogy tömegnövelés nélkül a teljesítményt is jóval nehezebb lesz fokozni (de erre majd közben úgyis rájössz).

2020. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még annyit akartam írni, hogy ismertem olyan nőt, aki a testsúlya kétszeresét elérte guggolásban (57 kilósan 120 kiló volt az 1RM-je), de ő profi judós volt. Nem azt mondom, hogy amatőr sportoló ezt nem érheti el, de nagyon sokáig tarthat, és olyan edzésprogramot kell hozzá kitalálni, amivel át lehet ugrani a platókat (amik sajnos lesznek).
2020. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!