Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az edzéstervről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, fogyni és izmosodni szeretnék. (van rajtam kb 20-25kg felesleg)

Soha nem gyúrtam, nem értek hozzá, viszont kutakodtam az interneten és próbáltam magamnak összeállítani egy edzéstervet.

Hétfő (Mell-kar)

-Fekvőtámasz (4x15)

-Tárogatás (3x12)

-Fekvenyomás ferdepadon (4x10)

-Bicepsz ülve, váltott karral (4x12)

-Kalapácsbicepsz (3x10)

-Koncentrált bicepsz (3x12)

-Lórúgás (3x15)

Szerda (Láb-has)

-Guggolás kézisúlyzóval (4x10)

-Kitörés súllyal (4x15)

-Felhúzás kézisúlyzóval (4x10)

-Vádli állva (3x20)

-Hasprés (4x20)

-Lábfelhúzás (3x20)

Péntek (váll-hát)

-Döntött törzsű evezés (5x10)

-Egykezes evezés (3x10)

-Oldalemelés (4x12)

-Vállból nyomás (3x10)

-Előreemelés kézisúlyzóval (3x10)

-Döntött törzsű oldalemelés (3x12)

Milyennek tűnik? Illetve, jó felosztás ez a hétfő, szerda, péntek?

Köszönöm előre is a segítséget. :D



2020. nov. 21. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Szia kérdező!

Ha még soha nem fogtál vasat, neked elsőnek egy alap átmozgató edzésterv kell, amit ide írtál, az már inkább egy kicsit nem kezdő terv.

Attól függ milyenek az izületeid,hány éves vagy, hány centi hány kiló.lány vagy fiú vagy.

Ha még semmi közöd nem volt ehhez a szép sporthoz, akkor én így csinálnám a helyedbe, de biztos ezer ember, ezerféle látásmóddal, szóval aki még ír neked, az mást fog javasolni.

Elsőnek csak hogy szokd a mozgás formát és hogy állandóan mozogsz hétfő mell,hát edzés,fekvőtámasz amennyi megy,húzódzkodás)lehet csaló húzódzkodás is, amikor a lábad széken van a húzódzkodó rúd előtt) normál vagy fordított fogással amennyi megy (ismétlés meg sorozatszámot azért nem írok mert kitudja mennyi megy neked), szerda lábedzés,futás, sprintfutás ciklikusan, utána sprint bicajozás, fél fél óra legyen.Péntek bicó, tricó edzésha tudsz normálisan tolódzkodni, akkor amennyi megy, ha nem akkor hátsó tolódzkodás amennyi megy,utána szűk fogású fekvőtámasz, szűk húzódkodás amennyi megy, vagy csaló szűk húzódzkodás amennyi megy, mikor a lábad felrakod egy székre és úgy húzódzkodsz.

Mivel feltételezem kezdő vagy, ezt csinálnám 4-6 hétih, míg a tested meg nem szokja a normális edzési mennyiséget.

kaját az elején még ne nézd, felpörög úgy az anyagcsere ilyenkor, mint mikor az etióp kisgyerökök foggal bontogatják a segélytábor kerítését, mert abból akarnak valami kaját farigcsálni.

Ha megvag 4-6 hét után, pihenj egy hetet, majd egy alap átmozgató súlyzós edzés kell, szintén 4-6 hétig, ami már jobban stimulálja az izmokat a súlyzós edzésre.

Én ezt így csinálnám.

Hétfő mell hát

fekvenyomás

tárogatás

húzódkodás

döntött evezés rúddal

szerda comb, alsóhát

guggolás

felhúzás

péntek váll kar

mellről nyomás

normál álló bicepsz

tolódzkodás, vagy csigás letolás

Ismétlés és sorozatszámot magadnak is tudsz utána írni, ahogy akarod úgy variálod.Az elején érdemesebb kisebb súllyal, magasabb ismétlés számmal csinálni a jobb stimuláció miatt.

Mikor az elején vagy, nem érdemes túlkombinálni még az egyszerű dolgoktól is fejlődsz mint a gomba, mikor megveri a tavaszi eső.

Béla 48F

197cm

147kg

kar55cm

Mielőtt megint valaki írná, szoktam 120 kg is lenni, mikor nyáron a t4 tabik lerántják a zsírt, olyan igazi eres strandizom forma.

2020. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

#1,látom hogy voltál már 120kg is, sajnos látom rossz útra léptél és visszahíztál, sajnos nagyon elhízott vagy, 147kg, legalább egy 70kg-ot lekellene adnod. Nem gondolkoztál még azon hogy fogyni kellene?


Vagy nem tudom lehet azt hiszed hogy ez jó dolog, mert a kar méretedet is odaírtad, de öreganyámnak is ennyi, igaz ő csak 130kg.. szóval a helyedben elgondolkoznék hogy miként tovább, meg mit akarsz az élettől.

2020. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Szia tibike!

Múltkor még ricsirecsi partira kértél tőlem képet, meg az uborkákat szereted, ráaádsul csak hajolni szeretsz.

Azóta is várom milyen sportos kinézetű vagy, utána küldök én is, ha még nem kerestél meg a tinderen vagy badoon.

2020. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3, szerintem összekeversz valakivel. Képet meg nem fogok küldeni ezek után, hogy láttam ezt a homokos megnyilvánulást a válaszodban.


Üdvözlettel:

Joci

2020. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Joci komám!

Tudod milyen az amikor öregszik az ember?

Minden lukba berakja,ahova tudja!

De nyugi asszony is van, legalábbis nekem.

2020. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!