Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Középiskola után miért hagyják...

Középiskola után miért hagyják abba az edzést sokan?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.-es vagyok, 9.-esként kezdtem edzeni, azóta elég sokat fejlődtem, már valahogy rutinná vált hogy megyek, az életem része a sport mint mozgás. Itthon is edzek több-kevesebb sikerrel.


Mégis láttam már versenyzőket a sulimba akik már érettségiztek, de miután elballagtak abbahagyták az edzést. Volt köztük Men's physique versenyző, classic bodybuilng, és erőemelőkkel is találkoztam már. Olyan sokat kell tanulni az egyetemen, vagy megunják, vagy mi?


Aki tapasztalaból tudja hogy miért, az is leírhatja.



2020. dec. 18. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Mert rájönnek, hogy értelmetlen. A nőknek pénz kell, nem a dudoraid.
2020. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen, az egyetemen sokat kell tanulni, az életben meg melózni, túlórázni, bevásárolni, főzni, ruhát vasalni.
2020. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert valószínű az első az egyetem/fősikola
2020. dec. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MadSeal ***** válasza:
85%
Nekem pont az egyetemi életstílus hozta meg a változást és kickbox mellett elkezdhettem normálisan edzeni is és mellette legalább heti 1 éjszakás leltározásra is jártam (amíg nem jött persze a korona általi megszorítások). Szerintem sokan csak ráunnak, 4-5 év után már szörnyen lelassul a fejlődés, nincs ami tovább motiválja, egyetemen meg nagyobbak a bulik, ahogy idősödik az ember egyre komolyabbak a párkapcsolatok is. Sokak meg nem is mennek felsőoktatásba, elkezdenek dolgozni, felépíteni egy karriert, családot alapítani stb. Egyszerűen más dolgokba fektetik az energiát, ami mivel új terület, jobban is kamatozik. X év után éves szinten, jó ha 1 kg izmot felszednek vagy 10-20 kgot tesznek a totaljukra.
2020. dec. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyetem vagy meló után már alig van ideje. Sőt akár parkapcsolat mellett is
2020. dec. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Vagy mert mást tart fontosabbnak,vagy mert lusta.

Ez a nincs időm a 90% nál egy kamu kifogás.

Sörözgetni van ideje a puban,meg tv t nézni.

Azért nehezen hiszem,hogy 24 oraban dolgozik,vagy tanul.

Ezert mondom,hogy inkabb az a helyes válasz,hogy más dolgokat helyez előrébb.

Ez konkrétan nem a súlyzozásra,hanem minden mas,viszonylag rendszeresen végzett amatőr sportra értem.Legyen az futás,box,karate,foci stb.

2020. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Az egyetemi tanulás komoly szakokon/munka illetve erősödő párkapcsolat kinyír mindent...
2020. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

pedig a tanulást abszolút kiegészíti a sport...felfrissíti az agyat.... csak elkezdeni lustak,s fenntartani azt. aki ezt nem vallja be ő baja...

Én, ha kell lemegyek este 10kor egy olyan terembe edzeni ahol tudok vagy megoldom másképp, de az agyunkat csak is a mozgás frissíti fel. :D Szerintem a pénz nem fontosabb, mint a test-lélek egyensúly összhang és az életérzésünk :D

2021. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!