Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy mérőkanálnyi fehérje az...

Egy mérőkanálnyi fehérje az hány gramm?És kb hány adag fehérjét lehet fogyasztanom naponta(fiú vagyok,185cm,65 kg-hoz)?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 02:30
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

40 grammnál egyszerre többet ne, mert nem tudja a szervezeted feldolgozni.

Másrészt az étkezésed java szilárd étel legyen.

Táplálék kiegészítő.

Benne van a nevében, hogy ez csak kiegészítő.

2021. jan. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Altalaba 30g egy kanal. Abbol max 25 feherje. 1-2nel tobbet nem innek, inkabb kaja. Neked kene vagy 150g feherje egy nap.
2021. jan. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. jan. 13. 04:01
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy ez rajta van a zacskóm vagy a dobozon, de minden fehérje leírásánál a neten is megtalálod.
2021. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

A scitec 40g

Myprotein koliba 30-30g

Most megint egy olyan kérdés amire nem lehet pontosan valaszolni,nem irtad le hogy edzel e, ha igen mit, mi a cel.

Amugy tegyuk fel hogy kemenyen edzel akkor 140g a minimum.

Napi 3x mehet feherje, de inkább csak ketszer innak a helyedben. 300g csirke 4tojas 100g mogyoro +2xfeherje a napi kajanak es a feherje meg is van, jöhet a ch számolás.

2021. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Az adagolókanálon általában jelölve van, mennyi.
2021. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Hagyjuk már ezeket, hogy 65kg-hoz 140-150g fehérje a minimum... Még ha azt írod, hogy biztonság kedvéért legyen kicsit több mint amennyit igényel a szervezet, akkor esetleg oké. De ha az a minimum, akkor szerinted mi az optimális/jó mennyiség, 180-200g?


Mindig jönnek ezek a számok az x gramm/kg fehérje viszonyítási alap miatt, izomtömeg és testzsír százalék hozzávetése nélkül. A 185cm 65kg konkrétan azt jelenti, hogy teljesen nulláról kezd, alig van rajta izom. Ha valaki mondjuk 90kg full szárazon (ami már egy elég komoly fizikum), akkor mondjuk a 2g/kg alapján 50 gramm fehérjével kellene csak többet ennie, mint egy edzetlen kezdőnek? Ha valaki full zsírosan 95kg, akkor az meg 10 grammal többet?


Nem azt mondom, hogy elég 60g fehérje, mert nyilván minimum 100, de jobb ha mondjuk 120 megvan. A felesleges tömésnek (főleg ha azonnal az első héten rááll az ember) általában az a vége, hogy megundorodik a kezdő a kajálástól, a sok hústól és abbahagyja az egészet.

2021. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

7# én azért írtam 140et, mert ha kevesebbet eszik, lassabb lesz a fejlődés és akkor nem a kajatol fog megundorodni, hanem az edzestol megy el a kedve.

En ezt eljátszottam, nem ettem annyi húst, hogy ne undorodjak meg tőle, kaja szarvolt aztán nem jöttek az eredmények, hát elment a kedvem az edzestol. A motivációt csak hónapok után tudtam visszaszerezni. Szóval csak ezért írom, ha valaki edz és jól akar kinézni (márpedig a 95% a beach bodyra gyúr), akkor eléggé demotivalo, hogy nem nől úgy, mint kéne... Persze lehet 100is a fehérje, édes mindegy, de ne abból álljon az étrend hogy reggeli vajas mézes kakaóval közbe fehérje, ebéd paprikás krumpli edzés után fehérje, aztán melegszendvics fehérjével, mert ezzel csak azt fogja elerni, hogy 3-4 hónap alatt 10 kg + örülni fog, hogy a keze kezd nagyobb lenni (pl 30rol 35cmre), aztán jön a nyár és full háj meg víz forma nélkül. Ezt én eljatszottam már 2x is, aztán jön a gondolat, hogy hat kellene pár szem danabol, merthat a kaja nemszar, az edzés tökéletes, akkor biztos a genetika a rossz, azt meg szteroiddal lehet átlépni. Mondanom sem kell, hogy ha el határozza magát és beszed valamiszart tönkre vágja az egészségét és örök életben fogni fogja a fejét, hogy milyen hülye volt. (23 esetet tudok akik ilyen forgatókönyv szerint mentek, kis híján én is!) Szóval pontosan ezért írom. Továbbá, ha még okosan használja a szervezete jól reagál és még jót is kap a Pistikétől (aminek esélye kb 1%, hogy mindenfasza) és még jó is a levezetés, akkor jön a pár hét után, hogy hű de jó volt a cucc alatt, most meg már nem vagyok olyan bika, toljunk még egyet. (Nincs 1. kúra csak egy kúra) és jön a rászokik a gyógyszerre végeredmény.


Persze, a félelem nagy úr, de az ördög sosem alszik. Tudom 7# jót akarsz vele, hidd el én is :))

2021. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
En inkabb biztosra megyek. 2g ala nem megyek, sot.. de mindenki ahogy akarja.. en jol fejlodok evek ota. Nekem bevallt. Meg nehogy mar megterhelo legyen egy ferfinak megenni fel kg hust meg par tojast.. egyszerre megennem ha akarnam vagy lenne ertelme
2021. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 A 2-300kg-s emberek meg megesznek 1kg-nyi hamburgert 5liter kólával. Mindenkinek más a gyomra, más az étvágya. Ha valaki hozzászokott a kevés kajához, akkor annak fizikai képtelenség (hányás nélkül) annyit ennie.


De látod itt van amiről beszéltem. "en jol fejlodok evek ota" - évek óta edzel, pont erről van szó, ha felszedtél egy alap sportos fizikumot és évek óta edzel (meg nincs rajtad 20-30kg zsír se), akkor nyilván optimális a 2g. A kérdező 65kg-val bőven tud kicsit kevesebb fehérjével is fejlődni. A lényege az volt a kommentemnek, hogy nem kell mindjárt tűpontos testépítő étrendet tolnia, ha eddig sonkás szendvicsen élt, sokkal jobb ha fokozatosan építi fel az étrendet. Plusz inkább a 2.2-2.3g-os "minimum" szón akadtam fel.


#8 Köszi a korrekt választ. Nagyrészt egyetértek, persze. Én is így kezdtem neki tiniként (mint a legtöbb ember), hogy itt-ott kis fehérje aztán jóvanazúgy, persze szinte semmi se lett belőle. Aztán beleugrottam a kútba és csirkerizs napi 3x + 4 tojás. Pár hét múlva rá se tudtam nézni egyikre se, abba is hagytam 2-3 évig az egészet.

2021. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!