Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan miért csak a konditeremb...

Sokan miért csak a konditerembe járók testalkatát látják szépnek?

Figyelt kérdés
En a környezetemben úgy látom, hogy akár nőknél, akár férfiaknál az olyan testalkat tetszik mindenkinek ami a konditeremben "készült", ha valaki normális sportit űz, az már egyből nem olyan jó. Én például hosszútavfutó vagyok, és azert csinálom mert élvezem a sportot, de mégis sokszor megkapom, hogy "vézna", "satnya", "izomtalan" vagyok, meg hogy gyúrnom kéne kicsit. Nem is értem miért, mivel megfelelő az erőnlétem így. Meg nekem is sokkal jobban tud tetszeni mondjuk egy evezős/atléta/táncos/úszó... fiú mint mondjuk egy gyúrós, de úgy látom a legtöbb lány nem ugyanígy látja. Vagy mar itt tartunk, hogy az igazi sport nem is számít, nem teszi vonzóvá az embert mások szemében?

2021. jan. 29. 17:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Azt képzeled, azok az arányos testfelépítésű úszók, vagy bármilyen más sportágat végző emberek nem kondiznak kiegészítésként?
2021. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Igen, azt kepzelem.Sokan nem kondiznak, az ismeretségi körömben sem, más sportok mellett, és jól néznek ki. De biztos van aki kondizik
2021. jan. 29. 18:52
 13/33 anonim ***** válasza:
72%
8: neked hosszútávfutóként az a célod, hogy egyre gyorsabban lefuss bizonyos távokat. A testépítőnek meg a kinézet mellett az a célja, hogy nagyobb súllyal nyomjon fekve, guggoljon, húzzon fel stb... A konditermezés (direkt nem testépítést írok, hogy ne lovagoljunk az elnevezésen) nem csak arról szól, hogy fú én most nagy bicepszet akarok, vannak célok itt is.
2021. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%

Megint más az az aránytalanság,amit egy hétköznapi szemmel mondasz annak,és megint más az az aránytalanság,ami tudat alatt van vagy egy testépítő mond.


Amit viszont írtál:,,Nem vitatom hogy sport, de valahogy nincs meg benne a sportoknak az a sajatossága, hogy azert csináljuk mert élvezzük, pontosabbá, gyorsabbá, ügyesebbé váljunk altala, hanem általánosságban csak annyi a célja hogy hűü de jól nézzünk ki tőle.Nyilván van kivétel, de én legalábbis ezt látom."


Oké,beleírtad,hogy van kivétel,de ez akkor is egy nagy általánosítás volt,ami szerintem hülyeség.


Ezt csak a divatgyúrósok látják így. Aki nem az,annak is nyilván fontos a külső,hiszen azért testépítés a neve. Ennek ellenére ebben is benne van az,hogy ,,na most belenyomok ennyibe,meg ennyibe fogok beleguggolni", azaz igenis célja, hogy ügyesebbé váljunk.


Nem élvezzük? Aki nem élvezi,az sose lesz izmos... Én élvezem, sőt, ezt élvezem a legjobban az eddig kipróbált sportok közül.


Akkor tegyük fel,hogy elkezdek holnaptól röplabdázni,annak ellenére, hogy semmi kedvem hozzá,nem az én stílusom. Van vele célom,mint például, hogy ,,gyorsabb,ügyesebb, pontosabb" legyek? Nincs,mert nem értekel a röplabda. Ettől még sport? Igen,nagyon is.



Barátunk,a wikipédia első mondata a sporttal kapcsolatban: ,,A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése."

2021. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
12: most meg áttérünk a szubjektív részre. "Jól néznek ki". Sport nélkül is nézhetsz ki jól, de attól még hogy a kerékpározó "jól néz ki", attól még nem lesz izmos felsőteste.
2021. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
47%

Ez hülyén fog hangzani, de alapvetően azért mert az esztétikusabb. Azt én sem mondanám, hogy a testépítés sport, de az elvitathatatlan, hogy egy esztétikus megjelenést súlyzós edzéssel lehet a leghatékonyabban kialakítani, még akkor is, ha vannak egyéni preferenciák. A formát az izmok adják, a testépítés pedig nem csak arra törekszik, hogy nagyobbak legyenek az izmok, hanem az arányokra, szimmetriára is. Nyilván a versenyszintű testépítésben nem ez az irány dominál jelenleg, de valahol mégis csak ez lenne az alapja.


Az viszont, hogy mások kritizálnak a külsőd miatt, vagy megmondják, hogy hogy kéne kinézned, elég szomorú. Sok ember szeret másokkal foglalkozni és másoknak tanácsokat adni, mert ha saját magukkal foglalkoznának az egy sokkal kényelmetlenebb időtöltés lenne. Ezek toxikus emberek, én próbálom kerülni az ilyeneket, amennyire lehet.

2021. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
52%

Lányként 2 mozgásformát tudok felhozni, ami mindent formál: úszás és kondi.

Az baromi hülyén tud kinézni, hogy valakinek a combja akkora, mint a fejem, de a karja meg mint egy kígyó uborka.

2021. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%

Hulyeseg h csak azert gyurunk h jol nezzunk ki.. en elvezetbol edzek. Imadom a nagy sulyt meg egyre jobb lenni benne. Ezen es a kuzdosportokon kivul mas nem is erdekel. Unalmas nekem.

Am meg a testepites az egyetlen sport ahol minden izomcsoportot aranyosan edzel nyilvan az mutat a legjobban.

2021. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki mast szeret csinalni. Ha a futast elvezed akkor fuss. Van aki meg gyurni szeret. Az meg egyertelmu h testepitessel erheto el a legkidolgozotabb arányos testalkat.
2021. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 MadSeal ***** válasza:
84%

A felháborodásod nem teljesen értem. Olyan ez, mintha egy küzdősportoló, teniszes stb. emberke nem értené, miért a futókat tartják a legjobb futóknak, ha az ő sportágukkal is szép kondit lehet felépíteni, méghozzá átlag felettit. Még szép, hogy egy tag, aki le tud futni egy maratont, sokkal ámulatba ejtőbb lesz (futás terén), mint egy más sportot űző emberke, mondjuk 10 kmes futása. Persze ettől még nem biztos, hogy jobb sportoló az a futó, lehet a másik tag 1001 dologban (pl kötélmászás, sprint, ugrálókötelezés, dekázás, bármi) jobb lesz. Ilyen ez a testépítéssel is. A fizikum formálása az ő specialitásuk. Nem várhatod el, hogy mennyire oda legyenek a futással szerzett fizikumodért, ha közben más (látszólag) 2szer jobb formában van. Persze vice versa, egy (értelmesebb) kondis sem fog felháborodni, ha elmegy futni, x km után kidől és valaki azt ajánlaná, hogy többet kellene futni járnia, mert ez elég silányos teljesítmény.

Persze hogy ki milyen jogon/szándékkal szól be a másik fizikumára/teljesítményére, ez sok dolog függvénye, lehet rossz indulat, baráti szándék stb.

2021. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!