Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan miért csak a konditeremb...

Sokan miért csak a konditerembe járók testalkatát látják szépnek?

Figyelt kérdés
En a környezetemben úgy látom, hogy akár nőknél, akár férfiaknál az olyan testalkat tetszik mindenkinek ami a konditeremben "készült", ha valaki normális sportit űz, az már egyből nem olyan jó. Én például hosszútavfutó vagyok, és azert csinálom mert élvezem a sportot, de mégis sokszor megkapom, hogy "vézna", "satnya", "izomtalan" vagyok, meg hogy gyúrnom kéne kicsit. Nem is értem miért, mivel megfelelő az erőnlétem így. Meg nekem is sokkal jobban tud tetszeni mondjuk egy evezős/atléta/táncos/úszó... fiú mint mondjuk egy gyúrós, de úgy látom a legtöbb lány nem ugyanígy látja. Vagy mar itt tartunk, hogy az igazi sport nem is számít, nem teszi vonzóvá az embert mások szemében?

2021. jan. 29. 17:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azok a legszebbek akiknek már a tartásukból látszik, hogy sportolnak. Hiába izmos valaki ha a tartása, mint egy öregasszonyé..
2021. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

A nők csak elsőre nézik a külsődet,a személyiséged erős kerete az ami megfogja őket.

Nyáron tőlem is mindig megkérdezik munkahelyen,hogy te jó ég,mekkora a karod,te kondizol?

Jah nem,csak a literes söröskorsó emelgetéstől 1 idő múlva ilyen lett.

A másik,hogy vagy 25 éve lábujjal kapcsolom fel le a lámpát itthon toló rúgással és ha nem figyelek magamra,vagy nincs ott senki,akkor munkahelyen is.

És amikor kérdezte nő mert meglátta,akkor-balett táncos vagyok,vagy jóga mester vagyok stb ökörség,amin rötyögnek.

Ha monoklim van és kérdezik,jah ez csak smink maradvány a hétvégéről,mert szájer józsi haverommal buliztam,ő volt a masiniszta és meg a krumpli fejű palacsinta.

Akkor leszel felnőtt,amikor kihal belőled a megfelelési kényszer,de mégis igényes maradsz önmagadra.Nem befolyásol többé senki megítélése és véleménye és max egy viccel válaszolsz,nem pedig magyarázkodással,amivel jelzed,hogy veszed a lapot,értékeled a figyelmet,de valójában le szarod,nem befolyásol sem az,hogy észrevesz,sem az,hogy nem vesz észre,mivel te irányítasz,nálad vannak az ászok nem pedig nála.

2021. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is csak a kondis forma jon be. A testepites az aranyokrol, esztetikarol, erorol szol. Erre specializalodnak. Nyilvan az nez ki a legjobban 🤷‍♂️
2021. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Látom, néhány kommentelő azon a véleményen van, hogy a testepites nem sport, de úgy általában is sok ember így vélekedik erről.


Sport fogalma, idézem:

A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett


Miről szól a testépítés: Keményen edzel és progresszívan, ami annyit jelent, hogy a beledet kidolgozva próbálsz egyre nagyobb teljesítményt nyújtani a teremben, hogy izmot pakolja magadra. Miért nem fér ez bele a sport fogalmába?

2021. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt az esztétika dolgot nem értem. Valahogy egyáltalan nem látom esztétikusnak a túltolt testépítést, pl. az úszókat, de a futókat is arányosabbnak és esztétikusabbnak látom. Mert azt értem, hogy a szkanderos aranytalan, hiszen az egyik karjának izomzata jóval fejlettebb, vagy a bringás a lábára izmosabb, mint a törzsére, karjára, de az úszás, futás, meg még mondjuk pl. kosárlabda, röplabda is komplex mozdulatokra épülnek, amelyek sokféle izmot mozgatnak meg. Szóva arányokban nem látom, hogy ezen sportagak rosszabbak lennének a testépítésnél. Ugynaakkor legalabbis profi szinten torznak látom a túltolt izomzatot, ugyanolyan szélsőségnek látom, mint mondjuk az ultrafutók vékonyságát, legesztétikusabbnak a kettő kőzötti félutat találom.
2021. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem látsz esztétikusnak szétkoxolt embereket, hisz természetellenes. De a testépítés nem ezt jelenti.
2021. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Meg amugy ez a testepites kategoria. Itt a nagyreszenek az jon be..
2021. jan. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
#25 az úszók, futók, kosarazók nem az úszástól, futástól, kosarazástól néznék ki úgy, ahogy, hanem a konditeremtől.
2021. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

28:

És ez hogy jön ide? A kosárlabdában is futni kell, aztán mégis teljesen más sportag, mint a futás vagy az öttusa. A testépítés egy külön sportág, és attól,hogy más sportágakban is erősítenek, utóbbiak még nem testépítenek. A mérték meg nagyob nem ugyanaz, az általam említett sportágak űzői nem tolhatnak túl csak egy elemet a felkészülésnél, így egyszerre kell erősnek, rugalmasnak és erőnlétben is jónak lenniük. Többek közt emiatt is esztétikusabb a kinézetük, mint az izomnövelést túltoló testépítőknek, akik közül a jobbakat inkább látja torzszülöttnek a laikusok többsége, mint esztétikusnak.

2021. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%
#29 úgy, hogy nem a futás, úszás, stb. miatt arányosak és esztétikusak, hanem a konditermes edzés miatt.
2021. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!