Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki megmondaná, hogy...

Valaki megmondaná, hogy helyesen edzek-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete beszereztem a következő fitness termékeket: 11 részes ellenálló gumikötél szett ( [link] ), TRX, fitness labda, haskerék, gumiszalagok.

Ezekkel minden nap edzek a következőképpen: hétfő-váll, kedd-láb, szerda-mellkas, csütörtök-has, péntek-kar, szombat-hát, vasárnap-pihenő nap.

Minden nap kb. 1,5 órás edzést végzek és csak egy izomcsoportra összpontosítok, tehát bemelegítek, végigedzek a gumikkal, majd a TRX-el, végül a labdával.

Edzés után beviszek 25 gramm fehérjeturmixot, 5 gramm kreatint és egy multivitamin tablettát. ( [link] , [link] , [link] )

A következő videókban található gyakorlatokat végzem:

- gumikötelekkel: https://www.youtube.com/watch?v=PSA_YApzY6I&t=841s

- TRX-el: https://www.youtube.com/watch?v=547XDQOU-x4&t=1810s

- labdával: https://www.youtube.com/watch?v=gofXmUJXoPo&t=1041s

- gumiszalagokkal kiegészítő gyakorlatokat végzek, ha az adott izomcsoporttal lehet, illetve haskerékkel edzek hasra és mellre.

Én ezt így elég megterhelőnek érzem, de nagyon felemelő érzés edzés után az a "fájdalom", a másnap meg fenomenális. :)) Ugye azt mondják, hogy "no pain, no gain", úgyhogy remélem pár hónap múlva eredményem is lesz.


19 éves fiú vagyok, 170 cm és 65 kg. Eddig soha nem foglalkoztam sportokkal, de ezen most változtatni szeretnék és nagyon nagy a motivációm, csak sajnos nincs olyan ember a közelemben, aki olyan szinten értene a testedzéshez, hogy megmondaná jól csinálom-e, így hát a ti segítségeteket kérem.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. jan. 31. 17:44
 1/8 anonim válasza:
100%

Szerintem a 6/7 nap 1,5 órás edzés nagyon sok, főleg, hogy csak egy izomcsoportra megy egy nap. Könnyen kialakulhat a túledzés jelensége, feltéve persze, ha izmot akarsz építeni, és nem fogyni készülsz (amit azért a megadott fizikai paramétereid ismeretében feltételezni merek).


Szóval a kérdésre visszatérve, nem, szerintem ez nem jó irány. A másik meg az eszközök, szvsz kezdésként megtette volna két kézisúlyzó is, azzal elég sok gyakorlatot el lehet végezni, kevesebb erőbefektetéssel, de hatékonyabban. Persze attól függ mi a cél: ha csak jól szeretnéd érezni magad és kicsit sportolni, akkor jók ezek is, ha viszont izmot akarsz építeni viszonylag gyorsan és látványosan fejlődni, akkor szerintem az általad felsorolt eszközök nem túl hatásosak, vagy inkább úgy mondom: a célnak nem megfelelőek.


Hogy valami (test)építő :D jellegűt is mondjak: szerintem vonj össze 2-2 napot, és a gyakorlatokat nem túl nagy emelésszámmal, de a lehető legnagyobb súllyal végezd.

2021. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ennyire ne szedd szet. Foleg ha naturalba edzel otthon kezdokent sulyzo nelkul. Ha osztottat akarsz mindenkepp akk csinalj egy alsotest felsotestet vagy push pull leg felosztast. Ha meg mar nagyon erzed es lejutsz terembe vagy lesz tobb eszkozod akkor magadra szabod. En hetem pl: hetfo mell tricepsz, kedd hat has, szerda pihi, csutortok vall bicepsz, pentek mell has, szombat lab, vasarnap hat bicepsz. Most ilyen kedvem volt de minden het mas van h 3 napot is pihenek, van h csak alapgyakorlatok nagy sullyal. valtozo de mindig edzek heti 4x1-1.5 orat. Igy nem unom meg es folyamatosan fejlodok evek utan is.
2021. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat! 😄

Igazából a kettő között, elsősorban az egészségemért teszem, de azért szeretnék jól kinézni és izmosabb lenni. Szóval túl nagy fejest ugrottam, rendben, visszaveszek a beosztást illetően. Az eszközökkel kapcsolatosan mindenképpen alternatív dolgok után keresgéltem. Ennek különösebb oka nincs, semmi bajom a súlyzós edzéssel, de számomra valamiért nem szimpatikus.

Kicsit letörtél, de hasznos a válaszod! 😉

Pacsi! 🙃

2021. jan. 31. 18:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Az előbbi az egyesnek ment! Kettes, köszönöm a te válaszodat is! 😉
2021. jan. 31. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes tested, alsó-felső test, push pull.

Kezdőknek ez javasolt. Pláne otthoni körülmények között.


1 izomcsoportra ha 1,5 óráig tart az edzés, akkor valószíműleg az intenzitásoddal vannak nagyon komoly bajok. 2 ismétlés között 1 percnél ne tarts több pihenőt.


Ha otthnon edzel akkor szerintem érdemesebb lenne szilárd kajából bevinni az edzés utáni kaját, a fehérjeturmix meg jól jöhet egy másik napszakban, amikor a szilárd kaja nem opció.



Kreatint alapvetően mindegy mikor iszod, nem egy kifejezetten edzés utáni kiegészítő. Alapvetően szén hidrátos étkezés után issza a többség.

2021. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
65%
Ennyire azert ne végezd ki magad. Egy izomcsoportra 1,5 óra nagyon sok. Vond össze két nap izomcsoportját, és az így megmaradt napokon egyet pihenj, a többit pedig kezdj el futni. Mert hiába leszel izmos, ha nincs alloképességed. A futás formázza a lábad, és nagyon jó kardió is. Hidd el, a futás csodákat tud tenni. Egészségesnek és könnyűnek érzed magad utána. Ne csak a tömény izomra menj, legyen állóképességet is!
2021. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3-as, 4-es, köszönöm a válaszaitokat! A másfél órában benne van 10-15 perc bemelegítés és 15 perc nyújtás a végén. De valóban kezdem én is érezni, hogy sok, borzasztóan fájdalmas és utána használhatatlan vagyok. 😂 A futáson gondolkodom, rá kell vegyem magam! 😉
2021. febr. 1. 18:38
 8/8 anonim válasza:
Hatos vagyok: a futás nagyon jót fog tenni, eleinte vonakodni fogsz, de aztán átlendülsz egy ponton és onnantól kezdve nagyon fogod szeretni ;)
2021. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!