Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha naponta szeretném mérni a...

Ha naponta szeretném mérni a testtömegem reggelente, hogy hétvégén átlagot vonjak, de néha nem trónolok, akkor levonjak belőle néhány dekát?

Figyelt kérdés
Mivel nem kell, ezért fél kg-t nem vonnék le, mondjuk 20-30 dkg-ot esetleg?

2021. jan. 31. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell levonni semmit, mert a naponta mérésnek hidd el, semmi értelme. Én is naponta mértem magam pár hónapig, de rájöttem, hogy semmi értelme, mert nagyon sok mindentől függhet a jelenlegi súly. Most már csak heti 1szer mérem magam. Bőven elég lesz 1-2 hetente mérned magad, és meglátod, sokkal nagyobb lesz úgy az öröm😊
2021. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Éppen ezért szükséges naponta mérni elvileg. Mert bármitől ingadozhat fel-le napról napra. Ha minden egyes nap leméred, és időnként átlagot vonsz belőle, akkor látod, hogy milyen irányba mozog valójában.

Ha heti egyszer mérem, akkor lehet, hogy előtte nap pont volt egy kemény edzésem, mellé magasabb szénhidrátbevitelem, vagy akármilyen okból több vizet köt meg a szervezetem. 1 héttel korábban viszont kardióztam előtte nap, és kevesebb szénhidrátot is vittem be stb.

Ezért gondoltam, hogy kipróbálom, milyen naponta ráállni a mérlegre.

2021. febr. 1. 00:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan hogy 1kg-val többet mutatott, mint előző nap reggel, vagy láttam hogy x kg alá mentem, akkor most ehetek egy kicsit többet..hát több napon keresztül zabaltam, majd vissza híztam több heti kemény munkát..ezért mérem már magam csak hetente, és sokkal jobb így.

Ha naponta méred majd magad, ne lepődj meg ha pl hétfő reggel 60kg vagy, kedd reggel meg 61,2. Naponta változik, tényleg rengeteg mindentől függ.

2021. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. De nem biztos, hogy mérvadó adatokat kapsz, ha random egy nap leméred magad. Ha mindig leméred, és azokat átlagolod, akkor nyomon követhetőbb a változás. Mondom ezt úgy, hogy még sosem próbáltam. :D

Ha viszont belegondolok, valóban így van, és most is pl. rosszul kéne éreznem magam, mert legutóbb többet mutatott a mérleg 70 dekával, mint a pár nappal ezelőtti minimum. Pedig helyesen étkezek, így nem hiszek az eredménynek. Lehet, hogy a múltkori volt túl alacsony... De egy ideje mintha stagnálnék, így inkább elkezdek jobban figyelni rá, aztán 2 hét után kiderül, hogy valami változás szükséges-e vagy sem.

2021. febr. 1. 01:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem random egy nap lemérem magam, hanem minden héten ugyanazon a napon.
2021. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazt az etrendet tartod akkor van ertelme minden nap merni. Ha csak ugy ossze vissza dietazol meg a szerint eszel amit epp mutat a merleg akkor sose jutsz sehova. Ehhez nem egy par honapos dieta kell hanem full eletvitel valtas kulonben ugyis visszajon es folosleges volt az egesz..
2021. febr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha hetente méred magad, abból is tudsz mozgóátlagot számolni, úgysem egyik hétről a másikra történnek jelentős változások, a havi trend fontosabb.
2021. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7. Igen, tudsz heti 1 méréssel is átlagot számolni, de közel sem lesz olyan pontos, mint ha naponta mérnéd magad és abból számolnál heti átlagot. Ha tegyük fel kezded 70 kilóval, következő héten 70,5, utána meg 69, az nem feltétlen jelenti azt, hogy fogytál, hanem azt,amit fent is leírtak. Napi mérésből számolt heti átlagnál nem nagyon lesznek ekkora eltérések.
2021. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8:

De nem mindegy ilyen 1-2 kilónál? Ha legalabb 2-3 hónapot nézel, akkor már heti mérésnél is látszik a trend. 3 hét az semmi.

2021. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
En is naponta mérem magam, mindne reggel, sokkal reálisabb az igy átlagolva kapott eredmény, mintha heti egy nap merném magam, pont azokból az okokból, amiket te is írsz. Nekek ha nagyritkán kimarad egyszer-egyszer a nagydolog reggel, akkor sem vonok le semmit az eredményből, csak a jegyzetprogramba ahol vezetem, mögéírom zárójelben, hogy nem volt aznap reggel nagydolog :D de az átlagszámításba nem zavar be.
2021. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!