Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez milyen edzésterv otthonra?...

Ez milyen edzésterv otthonra? Hány naponta lenne érdemes végezni?

Figyelt kérdés

Teljes testes edzésről lenne szó.


Fekvőtámasz

Törölközős evezés hason

Oldalemelés

Tolódzkodás

Kalapács bicepsz / bicepsz állva

Guggolás saját súllyal, lent megtartva és rugózva

Merevlábas felhúzás lassan

Hasazás


Milyen? És milyen gyakran végezzem, hogy a lehető legjobban hasson? Nem régóta edzek, talán még tudnék emellett is fejlődni lassan. Fekvőből pl. csak 30 megy, rúddal még nem guggoltam, fekvenyomást is csak keretben végeztem, 45-50 körül szériáztam lehúzásban, 85 kg-ot felhúztam 5-6 ismétléssel utolsó szériában.

185/75/19f


Remélem elég paramétert adtam magamról. Ezek alapján ez hatásos lehet? Milyen gyakorisággal végezzem? Szettezzem? Hogyan?



2021. jan. 23. 01:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg Kis Jenőnek van vmi videja.

Abban Jenci telepakol két bevasarlószatyrot ásványvizzel,es azzal csinál par gyakorlatot.

Ötletes volt.


Válogass össze ezekből,és minden másnap csinálhatod egésztestre.Ha megy könnyen, akkor jöhet a terhelesnöveles még egy felliteres,vagy literes flakon.

2021. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez picit kevés szerintem, ha látványos változás a cél. Ha csak edzegetés, akkor oké.


Mellre a fekvőtámasz öngamában elég kevés. Van elvileg egykezes súlyzód nem? Gondolom a bicepszet azzal edzed. Tárogatni, egykezessel felvenyomni is kéne. Akár váltogathatod is őket/edzés


Hátnál jó lenne egy húzódzkodó keret. 5.000 ft körül vannak már használtan.


Vállból én vállból nyomást mindenképp előtérbe helyezném.


Saját súlyos guggolást én bolgár guggolás stílusban csinálnál.


Vádlit meg tudod oldali valami lépcsőnél, telipakolt hátizsákkal.

2021. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2# jól írta, annyival kiegeszitenem hogy 2-3 naponta érdemes edzeni. Ha másnap nincs akkora izomláz, akkor mehet 2 naponta. Ezt kitapasztalod :)

Ha vannak egykezeseid, akkor a vállat kombinalnam, ahogy tricepsznel is mehetne kiegészítésként. Fél évig minimum lehet ezzel fejlodni (mármint az egesz testes edzéssel)

És én inkább fureszelnek egykezessel, mint törölközővel bohockodnek :))

Guggolasnal en szinten hasznalnam az egykezest es a kitores gyakorlatot is, és máris van egy jo kis edzésterv.

2021. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, van egykezesem, de az nincs 8 kg.

Eddig kettébontva edzettem.

1. fekvőtámasz, törölközős hátazás, oldalemelés, tolódzkodás, bicepsz

Itt néha gumiszalagos vagy súlyzós döntött törzsű evezés is ment, de valamiért azt hátsó deltánál érzem, és nem szeretem ezt a gyakorlatot. A hátam kb. semmit nem kap. Se fűrészelésnél. Ugye pehelysúllyal meg aztán végképp nem.

2. guggolás a fenti módon, kitörés (15 egyik láb, majd csere), merevlábas felhúzás (azzal az összesen 14-15 kilóval), vádli állva, has


Vádlit nehezékkel a kezemben szoktam egy lábon, egy vastag könyvre állva, 20-30 ismétléssel.


Ezzel a kevés súllyal vállból nyomjak? Az oldalemelés legalább megterhelő valamennyire, azt nem is 7 kilóval nyomom pl.


Fekvőzni eddig nem is tudtam, úgyhogy mostanában azért nyomom azt, illetve ezzel a kis súllyal hiába nyomok bele 40 ismétlést, akkor 30 felesleges volt.


Kiss Jenőnek pedig láttam a videóit, de van súlyom, így azzal végzem. De mondjuk lehet, hogy azzal kéne nehezítsek...

2021. jan. 23. 11:24
 5/14 A kérdező kommentje:

Húzódzkodó rúd pedig nem kerül beszerzésre. :(


Egyébként nem látványos változás a cél, inkább izommegtartás, akár lassabb fejlődés, és a fekvők számát növelni, erősödni.

2021. jan. 23. 11:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Otthon elmegy mig nincs terem. Addig lega belejosz. De amugy hianyos elegge meg suly nelkul csak tesi. Am heti 3-4. En inkabb vennek par dolgot es 2 napra szedném minimum.
2021. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Eddig ketté volt szedve az egyik válaszomban leírt módon. Súlyom pedig van, de 7-7,5 kg kb.
2021. jan. 23. 16:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Az meg az oldalemeleshez is keves. Hatso vallra meg lorugasra talan eleg de kb ennyi.. Merev labas meg ilyesmi kilove. Sot kb minden 🤷‍♂️
2021. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos elég sok mindenre kevés. Ezért próbálom kontrolláltan, lassan végrehajtani a gyakorlatokat. Viszont annyi, hogy oldalemelésre bőven elég. Főleg kezdőként egyelőre. Ha nem is bőven, de egyelőre még elég.
2021. jan. 23. 19:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Nembaj joaz ha ezvan ezvan. Ebbol hozd ki amit lehet amig nincs terem :) am a huzockodast, vallbol nyomast, fureszt nagyon hianyolom az edzestervbol. Illetve mellre is tudsz edzeni egykezessel is. Akar foldon nyomva, tarogatva. Vagy osszetolsz 2 hokedlit pl. Tolockodast is csinalhatod test melett elore dolve mellre meg test mogott vagy test melett kiegyenesedve trinyora.
2021. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!